Пятниця, 26.04.2024, 03:10
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5562
    Форум: 555/31819
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Юридична консультація [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    До вас прийшли з перевіркою. Як себе поводити?
    Підприємець М., який торгує на ринку, скаржився на незрозумілі для нього, а можливо й неправомірні дії працівників МНС. З нього вимагали отримання дозволу на початок підприємницької діяльності. Між тим, частина інших підприємців починають роботу за декларативним принципом без отримання дозволу у пожежників. Вони просто укладають договір цивільної відповідальності перед третіми особами і подають у райвідділ МНС декларацію. Чому одним дозвіл, іншим - декларація? Чому за дозвіл потрібно платити? Адже згідно Постанови Кабміну України №150 від 14 лютого 2001 року видача подібних дозволів проводиться безкоштовно. І взагалі, чому договори із Держпожнаглядом заключають самі підприємці, а не дирекція ринку?
    Директор ринку Владислав Прокопенко пояснив, що адміністрація цього торговельного закладу просто здає дрібним підприємцям в оренду землю. І тому ні відповідальності ніякої за їх майно не несе, ні дозволів з контролюючими службами не заключає. За що ж тоді підприємці платять? Та це вже інше питання. Як і те, чому в них на руках немає договорів із обов’язками та відповідальністю сторін.
    Начальник райвідділу МНС Володимир Богун в розмові послався на вже згадувану Постанову №150. А плата, за його словами, береться не за дозвіл на початок роботи, а за проведення експертизи. Знають кобеляцькі пожежники і про Постанову Кабміну №17 від 11 січня 2006 року, згідно із якою спрощується процедура отримання дозволів від Держпожнагляду. За його словами, по декларативному принципу почали свою діяльність 80% кобеляцьких підприємців, котрі торгують на ринку. Але у випадку із скаржником дозвіл потрібен, адже його торгове місце має електрообладнання.
    Ось так, походивши з однієї інстанції до іншої і так і не отримавши консультації у незалежного експерта, ми вирішили, не забуваючи про розслідування даної конкретної ситуації, дати нашим підприємцям кілька загальних, але дуже важливих порад.
    Перша їх частина стосується отримання дозволів у Держпожнагляді.
    Згідно постанови Кабміну України від 11 січня 2006 року, передбачено внесення змін до Постанови, якою затверджено порядок видавання органами Державного пожежного нагляду дозволів на початок роботи об'єкта господарської діяльності. Тепер, якщо об'єкти не належать до вибухо- й пожежонебезпечних, а також до таких, де масово перебувають люди (готелів, мотелів, підприємств громадського харчування тощо), то там можна започаткувати свою діяльність за декларативним принципом.
    А саме: якщо підприємець започатковує свою діяльність, то в документі декларує, що його об'єкт відповідає вимогам пожежної безпеки.
    В декларації має бути розписано за розділами: електроприлади, шляхи евакуації, конструкції будівлі і т.д., які відповідають вимогам пожежної безпеки. Таким чином підприємець бере на себе відповідальність. Заповнену і підписану декларацію підприємець направляє за 10 днів до початку своєї діяльності в обласне управління Державного пожежного нагляду Управління державної пожежної безпеки МНС України. Ця процедура безкоштовна.
    Враховуючи, що Конституцією України передбачено права кожного громадянина на охорону його життя (а пожежники вже не відповідають за таке підприємство і не перевіряють його), власник підприємства повинен обов'язково застрахувати свою відповідальність перед третіми особами. Тобто, якщо він поставив на своєму подвір'ї кіоск, цех чи інше і написав у декларації, що його об'єкт відповідає вимогам пожежної безпеки, то власникові належить застрахувати свою відповідальність перед сусідами чи тими людьми, які в нього працюють. Бо може трапитися так, що будівля підприємця згорить, внаслідок чого може бути завдана матеріальна шкода третім особам, а в суб'єкта господарювання не виявиться майна для компенсації завданої шкоди.
    В цьому випадку з держави знімається відповідальність за завдані збитки перед третіми особами, а гарантом компенсації стає страхова компанія, яка в подальшому буде вести пошук причин пожежі.
    Таким чином у підприємця є вибір: брати дозвіл у пожежників або самостійно декларувати свою відповідальність з подальшим страхуванням.
    Також там зазначено, що пожежники не видають дозволів на новозбудовані об'єкти, які здані в експлуатацію державним комісіям, до складу яких входив представник пожежників. Відповідно, коли підписано акт приймання, то це вже є дозволом на початок роботи підприємства.
    Крім того, дозволи не видаються на малі архітектурні форми, які розташовані на торгових ринках. Тому що дозвіл отримує адміністрація ринку, яка надає пожежникам схему розміщення на території ринку кіосків, контейнерів чи яток. Після узгодження з пожежниками цієї схеми ринок дістає єдиний дозвіл на початок роботи. Отже, приватним підприємцям, які там працюють, дозволів не треба!
    Однак, якщо підприємець захоче побудувати на території ринку додатково ще павільйон, що належить до вибухо- й пожежонебезпечного або такого, в якому передбачено перебування багатьох людей, і ця будівля не входить у вже існуючу схему розміщення на ринку, тоді, звісно, доведеться брати дозвіл у пожежників.
    Якщо підприємець винаймає частину приміщення, йому не доведеться брати дозвіл у пожежних службах, при умові, що будинок, в якому орендується приміщення, вже отримав дозвіл в пожежних службах.
    Крім того, підприємці повинні зробити кілька елементарних речей, щоб почувати себе хоча б трішки захищеними перед численними перевіряльниками.
    Для того, щоб перевірка не стала для вас «стихійним лихом», до неї потрібно заздалегідь підготуватися.
    Перший крок. Завести журнал реєстрації перевірок, як рекомендує указ № 8171. За його допомогою підприємець зможе не тільки фіксувати кількість перевірок та їх спрямованість. Як свідчить практика, вимога до «контролера» заповнити журнал автоматично «обеззброює» близько 50% неочікуваних візитерів, які вирішили навідатися до вас із власної ініціативи.
    Ведення журналу надасть вам багато переваг, а саме:
    1) представники контролюючих органів мусять особисто заповнити такі графи журналу, як:
    мета та характер перевірки;
    назва організації, що здійснює перевірку;
    прізвище, ім'я, по-батькові особи, що здійснює перевірку;
    номер службового посвідчення та посада особи, що здійснює перевірку;
    дата видачі та номер направлення або припису щодо здійснення перевірки;
    строк проведення перевірки. Початок та закінчення;
    підпис особи, що здійснює перевірку;
    примітки.
    У такий спосіб можна отримати всі потрібні відомості про вашого офіційного гостя, тож у разі виникнення якихось сумнівів щодо його повноважень зможете зателефонувати до відповідного контрольного органу. Пам'ятайте, що записи в журналі представники контрольного органу мають робити під час кожної перевірки - планової, позапланової та повторної.
    2) відмова «контролера» зробити відповідний запис у журналі дає вам підстави не допустити його до перевірки. Ви маєте право протягом 3 днів у письмовій формі повідомити про цей факт контролюючому органові.
    3) зафіксованими в журналі даними ви зможете скористуватися як документальним підтвердженням. Річ ось у чому: інколи виникає потреба довести, що працівники того чи іншого контролюючого органу вже перевіряли підприємство з певного питання. Тут йдеться насамперед про планові перевірки, які можна здійснювати раз на рік.
    За статистичними даними, прихід податкового інспектора, як правило, - 70% проти 30%, що ви будете оштрафовані. На практиці це співвідношення приблизно 99% до 1%.
    Статистичні цифри кращі, тому що:
    1)...зрозуміло, бо ж мала зарплата;
    2) податківці часто йдуть на компроміси і дають можливість дещо виправити перед складанням акта перевірки безкорисливо (виходячи із загальнолюдських цінностей), оскільки не зацікавлені у банкрутстві фірми та зменшені кількості платників податків;
    3) надто ускладнене і суперечливе податкове законодавство. З податкової практики у 95% неправильність нарахування чи сплати податків пов'язана з незнанням законодавства і лише 5% підприємців свідомо не платять (мається на увазі - за тими документами, що подаються на перевірку).
    Обов'язків завжди більше, ніж прав, санкцій завжди більше, ніж заохочень, та й взагалі, поганого завжди більше, ніж доброго, - така вже проза життя. Як гриби після дощу, почала зростати кількість штрафних санкцій.
    Але на даний час такої цивілізованої ідилії, на жаль, в нашій країні ми ще не спостерігаємо. Отож, для досягнення даної мети потрібно зробити багато.
    Хочеш процвітати? Вмій за себе постояти!

    Ігор ФІЛОНЕНКО
    Категорія: Юридична консультація | Додав: Admin (05.06.2008)
    Переглядів: 1918 | Рейтинг: 4.0/1 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Статуси >>
  • Для Размышления на... >>
  • Яке пиво п'єте... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net