Неділя, 22.12.2024, 03:16
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 5
    Гостей: 5
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3486
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1111
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 753
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 6176
    Форум: 555/31862
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Юридична консультація [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    НЕЯКІСНИЙ ТОВАР. КУДИ ЗВЕРНУТИСЬ?
    Як розповів Ігор Жорняк, спеціаліст Полтавського обласного управління у справах захисту прав споживачів, за останні півроку по Кобеляцькому району проведено більше 100 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів.
    - До перевірок залучалися представники органів місцевого самоврядування, - зазначив Ігор Жорняк. - Самі підприємці висловлюють думку, що з часу поновлення роботи представника обласного управління в районі поліпшився контроль щодо дотримання вимог Закону України "Про захист прав споживачів", забезпечення продукції документами про якість, сертифікатами відповідності згідно переліку товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації. Звичайно, ми "лікуємо" запущену "хворобу", та "оздоровлення" вже відчувається. Відносини між споживачем та підприємством торгівлі чи побуту як продавцем регулюються Законом України «Про захист прав споживачів». При порушенні прав споживача необхідно в першу чергу звернутися до суб’єкта підприємницької діяльності, юридичної чи фізичної особи, яка здійснює продаж. В разі порушення прав споживачів у підприємствах торгівлі та побутового обслуговування потрібно звертатися у представництво Полтавського обласного управління у справах захисту прав споживачів по Кобеляцькому району, що знаходиться за адресою: вулиця Леніна, 29. Вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа.
    - Звернення споживачів, певно, є основною ланкою у Вашій діяльності?
    - Розгляд звернень громадян є одним із головних напрямків у роботі, - погодився Ігор Олександрович. - Звертаються жителі району не тільки у зв’язку з недоліками чи придбаними неякісними непродовольчими товарами, а і продуктами харчування, на що відразу реагуємо та проводимо перевірку, оскільки неякісні продукти можуть нести шкоду здоров'ю громадян. Сьогодні проблемою залишається дотримання терміну дії продукції. Часто підприємці є неуважними чи з інших причин допускають торгівлю продуктами харчування, термін зберігання яких закінчився. А це небезпечно для здоров'я громадян. Тому хочу порекомендувати споживачам ознайомлюватись із терміном зберігання продуктів, про що можна дізнатись із написів на товарі. Особливо хочеться застерегти земляків від придбання прострочених продуктів у літній період, коли вони швидше псуються.
    - Які ще порушення можете назвати?
    - Часто зустрічається таке порушення, як ненадання споживачеві у доступній формі необхідної достовірної та своєчасної інформації про продукцію, вироблену за кордоном. Але ж пунктом 12 частини 1 статті 15 Закону України "Про захист прав споживачів" передбачено, що інформація споживачу повинна надаватись згідно закону про мову, тобто на державній мові. На сьогоднішній день від жителів Кобеляцького району надходить ряд претензій до товарів китайського виробництва. Якість цих товарів здебільшого низька.
    - З якими скаргами останнім часом звертались до Вас жителі району?
    - Днями звернулась жінка, яка придбала пральну машину-автомат "Рейнфорд" в магазині кобеляцького підприємця. Машинка досить швидко вийшла з ладу. Після перевірки з'ясувалося, що брак був заводський. Тому подібна продукція підлягає обміну. Пральну машину жінці найближчим часом замінять на іншу. Інший випадок. Громадянин села Радянське поскаржився на якість продовольчих товарів з тамтешніх магазинів. Згідно заяви проведено перевірку та дійсно встановлено порушення щодо якості ковбасних виробів. До власника магазину застосовано економічні санкції в розмірі 400 гривень 40 копійок. Його притягнуто до адміністративної відповідальності у розмірі 180 гривень.
    - А куди надходять кошти, стягнені з порушників Закону "Про захист прав споживачів"?
    - Всі кошти, як за економічні порушення, так і за адміністративні, сплачуються до державного бюджету України, - говорить Ігор Жорняк.
    - Ігорю Олександровичу, що порадите жителям Кобеляцького району, аби уберегтися від неякісної покупки?
    - З метою уникнення порушень прав споживачів у сфері торговельного обслуговування та надання побутових послуг хочу надати декілька порад. Ні в якому разі не користуватись послугами фізичних осіб, які здійснюють торгівлю з рук у невстановлених місцях; йде мова про осередки несанкціонованої, тобто «дикої», торгівлі. Зверніть увагу на наявність ярликів цін, як вони оформлені – чи є назва товару, який пропонується для продажу, його вартість. Особливу увагу потрібно звернути на товари, що швидко псуються: на упаковці перевірити термін придатності (дата виготовлення, дата, до якої треба вжити даний продукт). Якщо у Вас виникають сумніви щодо чистої ваги та повної міри проданих Вам товарів, дане питання можна перевірити, скориставшись іншими терезами. При придбанні Вами товарів необхідно одержувати від продавця (суб’єкта підприємницької діяльності, який відповідно до законодавства звільнений від застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок) товарний чек, що засвідчує факт купівлі. Адже в разі придбання товару неналежної якості Ваші вимоги будуть розглядатися після пред’явлення розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійні терміни – технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.


    Марина СІДАШ
    Категорія: Юридична консультація | Додав: Admin (05.06.2008)
    Переглядів: 1871 | Рейтинг: 4.0/1 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Наука и смысл жизн... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Сила слова! >>
  • Кобеляки на Google... >>
  • У кого какой интер... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net