Неділя, 26.03.2023, 11:32
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
 • Кобеляцька міська рада
 • Місто Кобеляки
 • Історія міста
 • Розклад руху автобусів Кобеляк
 • Телефони міста (частина 1)
 • Телефони міста (частина 2)
 • Хто на сайті
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Наші користувачі
  Всього: 3470
  Нових сьогодні: 0
  Нових учора: 0
  Нових за тиждень: 0
  Нових за місяць: 1
  Із них:
  Новачків: 1095
  Продвинутих: 2363
  Журналістів: 5
  Модераторів: 3
  Адмінів: 4
  Із них:
  Чоловіків: 2718
  Жінок: 752
  Наш сайт
  Новини: 16229
  Файли: 8769
  Цікавинки: 3279
  Картинки: 1814
  Анекдоти: 922
  Оголошення: 91
  Тести: 75
  Коментарі: 5377
  Форум: 580/31814
  Новини Полтавщини
  Зв'язок з адміном
  Написати листа адміністратору сайта

  Всі статті » Порада спеціаліста » Дитячий майданчик [ ]

  Категорії каталога
  Юридична консультація [34]
  Дитячий майданчик [14]
  Здоров'я [106]
  Підказка від Єви [14]
  Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
  Батьки + Діти = Взаєморозуміння
  nullВ роботі практичного психолога є досить багато різноманітних проблем.
  Одна з найбільш актуальних, найважливіших взаєморозуміння між батьками і дітьми. В цій проблемі ще проблемніша - взаєморозуміння дочки й матері.
  Проблема взаєморозуміння між найближчими і найдорожчими людьми настільки глобальна і важка та складна, що цієї невеликої статті зовсім недостатньо для її повного розрішення. Та все ж спробуємо де в чому розібратись.
  Отже, якщо у вашої дитини змінилась поведінка (в гіршу сторону); погіршилось навчання; поведінка дитини стає демонстративною ( все робиться „на зло"); у дитини з'являються шкідливі звички; у стосунках з усіма конфлікти на „рівному місці"; асоціальна поведінка; дитина тікає з дому; обманює; з'являються друзі, які вам не подобаються; дитина „замикається" в собі - це все ознаки поганого взаєморозуміння (або взагалі його відсутність) між батьками і дитиною.
  Звичайно, що всьому вищесказаному обов'язково є причина. Назву найголовніші:
  • небажаність дитини для матері ще до вагітності;
  • необізнаність, непідготовленість батьків до виховання дітей;
  • відсутність тісного, регулярного, довірливого спілкування;
  • нездорове, нереальне бажання батьків „зробити" (виховати) свою дитину „ангелом", ідеальною людиною і т.п.;
  • не усвідомлення батьками того, що хоч дитина і їх „продукт", але це зовсім інша людина, в якій „перемішано" генетичне спорядження від діда-прадіда по обох лініях;
  • дитина народилась, росте й розвивається в зовсім інших культурно-історичних умовах ніж батьки;
  • незнання й нерозуміння батьками вікових особливостей своєї дитини;
  • перенесення „недовияснених стосунків" між чоловіком і дружиною на дітей (бачення в дитині свого опонента)
  • поява у дитини думки, відчуття непотрібності (із-за народження менших братів, сестер; розлучень батьків; поява „нового" батька, матері);
  • побиття дітей;
  • постійне критикування дитини (негативне сприйняття);
  • непосильні вимоги у навчанні;
  • психотравмуючі ситуації.
  Як бачимо, причин дуже багато. І вони, як правило, не існують самостійно, а навпаки, тісно переплетені і взаємопов'язані. Якщо до цього додати те, що дитину не розуміють у школі чи друзі то життя дитини стає нестерпним і незрозумілим. Який же вихід із ситуації?
  Перш за все потрібно не панікувати, не робити поспішних висновків і не намагатися знайти винних.
  „Стіну непорозуміння" будують поступово і потрошку всі - батьки, діти, батьки батьків, вчителі, друзі і т.д. Кожен „кладе" свою цеглину і поступово виростає ціла стіна (за якою вже ніхто ніколи не лише не чує, а і не бачить).
  Головне те, що цю стіну можливо при бажанні, розібрати. Першу цеглину повинні прибрати батьки, адже в більшості випадків - це їх прорахунки. І саме з аналізу цих прорахунків потрібно починати жити по-новому.
  Наступним кроком має бути віра в дитину. Віра в те, що з неї виросте хороша людина. Яка б не трапилася пригода з вашою дитиною, щоб вона не „протворила" і т.п. - це ще не означає що так буде увесь час. Дитині притаманні не лише необдумані кроки, а й помилки, яких ви робите, можливо, ще більше ніж вона. Вона росте, переростає і розвивається. Але, якщо ви будете бачити в ній лише погане (і будете це на кожному кроці їй повторювати, нагадувати), то вона саме такою й стане. Не розцінюйте якісь проступки, вчинки як вирок долі, спробуйте зрозуміти чому це так сталося і для чого дитина зробила це. І ви багато чого зрозумієте.
  Ніколи не порівнюйте якихось якостей своїх дітей і не дорікайте ними. Намагайтесь не говорити подібних фраз: „ А я в твої роки..." і так далі, і т.п. Ваша дитина зовсім інша людина і вона не тільки не може бути такою як ви, а й взагалі може мати зовсім інші якості ніж у вас. Батьки дуже часто одну дитину протиставляють іншій то одна гарна, а друга „погана". Не слід „шукати" погане і гарне, добре й недобре кожна дитина має свої позитивні і негативні якості.
  Надзвичайно важлива довіра дитині. Якщо до цього ви не довіряли дитині, то не чекайте від неї швидкого „результату". Для того щоб вона відчула вашу довіру потрібен час і терпіння. Дитина відчуває довіру не на словах. Найменшу фальш з вашої сторони вона відчуває, як відчуває музикант фальшиву ноту. Їй потрібно довіряти тоді коли вона, можливо, і не зовсім виправдовує вашу довіру.
  Намагайтесь хвалити дитину за вдалу дію, успіхи, вчинки. Це виробляє в неї впевненість. Пусте хваління виробляє самовпевненість.
  Ефективним методом покращення взаєморозуміння є виконання спільної роботи (будь-якої). В роботі ви багато чого побачите. Спільна робота породжує теплі, щирі, довірливі стосунки дає можливість дитині розібратись в собі, своїх батьках.
  Дуже важливо для взаєморозуміння, щоб ваші слова не розходились із ділом. Наприклад, якщо ви думаєте, що вам можна, а дитині ще ні, бо вона ще багато чого не розуміє (чи рано), ви глибоко помиляєтесь. Те чого дитина не розуміє заміщається передчуттям, сумнівом, інтуїцією і т.п.
  Багато батьків хочуть, щоб їх діти не повторили в своєму житті своїх помилок (і намагаються всіма силами застерегти від цього дітей). А виходить все навпаки. Основною причиною такої ситуації є „сліпі" заборони будь-чого без роз'яснення дитині чому це робиться і для чого. „Допомагають" у цьому і не виправдані фантазії батьків - „що може бути, що може статися!" Батьки так далеко заходять у своїх фантазіях, що в дійсності не має і десятої долі від того, що вони собі придумали, але ж цеглину покладено (можливо й не одну).
  Потрібно проаналізувати ваші домагання щодо навчання дитини. Якщо ваші вимоги не відповідають її можливостям це може викликати не лише непорозуміння, а й проблеми із здоров'ям.
  Психотравмуючі ситуації потребують окремого розгляду тому про це поговоримо іншого разу, але їх роль у взаєморозумінні дуже й дуже важлива.
  Наведена вище інформація не дає повних і вичерпних рекомендацій (порад) для конкретної сім'ї, конкретної дитини і конкретної життєвої ситуації. Це свого роду схема, дотримуючись якої і маючи велике бажання можна змінити своє і життя дитини на краще.
  На закінчення хочу побажати всім душевної рівноваги і хорошого взаєморозуміння.

  Практикуючий психолог
  І.Мостовий  Категорія: Дитячий майданчик | Додав: Admin (11.11.2007)
  Переглядів: 3025 | Рейтинг: 3.0/1 |
  Система Orphus


  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:
  Пошук по сайту

  Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

  Корисне


  Опитування
  Останнє на форумі
 • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
 • Для Размышления на... >>
 • Ми піднялися з кол... >>
 • БЮТ предлагает на ... >>
 • Шалости для холост... >>
 • Випадкове фото з галереї
  Погода
  Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
  Курси валют
  Курсы валют на PROext
  Корисні посилання


  Статистика


                  

  Copyright EXO © 2023, created by KING © 2007 Всі права захищені.
  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net