Пятниця, 26.04.2024, 01:21
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5562
    Форум: 555/31819
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Здоров'я [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    Безпечний засмага
    Ультрафіолетові промені є енергетичними хвилями, довжина яких менша, ніж у променів видимого світла. Існує три типи ультрафіолетового світла: ультрафіолет А (UVA), ультрафіолет B (UVB) і ультрафіолет C (UVC).
    З цих трьох типів тільки UVA– і UVB-промені проходять через атмосферний фільтр. Шкіра загоряє на повітрі завдяки світловим хвилям діапазону UVA і UVB.
    Саме через UVA в результаті пошкодження шкіри і прискорення в ній процесів старіння починають активно з'являтися зморшки. Особливо небезпечно те, що ці промені діють непомітно, не викликаючи у людини дискомфорту або больових відчуттів. Тому сьогодні ефективний захист від променів А фахівці вважають основним засобом збереження молодості шкіри. Дія UVB приводить до появи опіків на шкірі. Розуміння даної проблеми привело до активного розвитку напряму сонцезахисної косметики, а потім до широкого застосування сонцезахисних фільтрів в засобах для щоденного денного догляду за шкірою і макіяжу.
    Якщо в сонцезахисних продуктах використовуються високі концентрації фільтрів, що забезпечують ефективне оберігання від UVB і UVA, то в повсякденних денних кремах застосовуються низькі концентрації фільтрів - виключно проти найбільш небезпечних променів типу А.
    Здавалося б, висновок напрошується сам собою: чим менше сонця в нашому житті, тим краще. Але це не так! Кожна людина потребує 15-хвилинної дії ультрафіолетових променів, щоб в шкірі утворилося стільки вітаміну Д, скільки по рекомендації лікарів повинно вироблятися в ній щодня для підтримки здоров'я. На підставі наукових досліджень можна припускати, що наявність вітаміну Д перешкоджає утворенню ракових клітин в людському організмі.
    Тому деякі учені стверджують, що люди, що живуть в місцевостях з малою кількістю сонячних днів в році, через холодний клімат або високий ступінь забрудненості повітря піддаються більшому ризику захворювання раком молочної залози і товстої кишки.
    Ультрафіолетове випромінювання перешкоджає розвитку невиліковних захворювань шкіри, таких як псоріаз, вовчак. Багато людей, що страждають вугровим висипом, стверджують, що воно знижує число вугрів і тяжкість загострень при стресах, неправильному харчуванні і від інших причин. Окремі дослідження показують, що ультрафіолетове випромінювання сприяє регенерації шкіри, підсушуючи і очищаючи її, а також усуваючи причини, які можуть викликати появу вугрів.
    Що дозволено Юпітеру.
    Якщо ми говоримо про правильний і безпечний загар, необхідно пам'ятати, що опірність шкіри до ультрафіолетового випромінювання у всіх нас неоднакова. Фахівці були вимушені поділити все населення Землі на шість груп залежно від типу шкіри і її здатності загоряти.
    1-й тип
    У представників цієї групи, як правило, дуже світла шкіра, блакитні або зелені очі, світле або руде волосся. Фахівці називають їх альбіносами. Шкіра представників даного типа дуже легко згорає (стає червоною), а ось загоряє рідко – частіше тільки червоніє. Таким людям не рекомендується загоряти взагалі, тому що їх шкіра не уміє захищатися від ультрафіолету. Єдиний вихід з ситуації – посидіти під тентом, цього цілком достатньо для здоров'я.
    2-й тип
    Це люди з англійською, шотландською, прибалтійською або скандинавською спадковістю: світлі блакитні або карі очі, світле або руде волосся, веснянки. Їх шкіра злегка загоряє, часто червоніє і украй схильна до опіків... Словом, трохи терпиміший до ультрафіолету тип людей, ніж перший, але вельми з ним схожий. У перші два-три дня необхідно використовувати засоби з максимальними ступенями захисту. Загар виявляється не відразу, як мінімум через чотири дні.
    3-й тип
    Темноокі, волосся каштанове або темно-русяве, але при цьому світла шкіра. В основному це представники Центральної Європи і Росії. Люди даного типу добре загоряють, але їх шкіра схильна до легких опіків. Час знаходження на сонці – уранішній і післяобідній. Перші два дні необхідно застосовувати засоби з максимальним ступенем захисту. Результат виявляється також як мінімум дня через чотири.
    4-й тип
    Смаглява шкіра і темні карі очі – такий портрет представників даного типу. Як правило, це люди східні або представники так званої "середземноморської раси". Знаходячись на сонці, в перші дні слід застосовувати засоби з середніми ступенями захисту. Ці везунчики засмагають красиво і рівно, майже ніколи не обгорають.
    5-й тип
    У представників цього типу темне волосся, карі очі і дуже смуглява шкіра – як правило, це індуси, індійці, північні африканці. Вони легко загоряють, інтенсивно темніють – можуть ставати шоколадними за три дні, ніколи не обгорають. Річ у тому, що їх шкіра вже містить деяку кількість пігменту. Але, знаходячись в дуже жаркому кліматі, таким людям необхідно бути напоготові і в перші два дні перебування на сонці все ж таки користуватися сонцезахисними засобами з мінімальною цифрою фактора захисту.
    6-й тип
    До нього відносяться африканці, афроамериканці і австралійські аборигени – люди з чорною шкірою, абсолютно не сприйнятливою до сонячних опіків. Представники шостого типу можуть обходитися взагалі без захисту. Рекомендується застосовувати тільки зволожуючі шкіру креми і лосьйони.

    Правила нанесення

    При використанні сонцезахисної косметики дуже важливо знати правила її нанесення. Наприклад, якщо невірно використовувати сонцезахисний крем, то засіб з великим SPF буде менш ефективний, ніж препарат з меншим показником. На жаль, звичайно на тіло наноситься недостатньо засобу – від 25 до 75% від необхідної кількості.
    Правила нанесення

    Умовно розділите тіло на 11 ділянок: руки, передня поверхня ніг, задня поверхня ніг, поверхня грудей, живота, спини, область голови, шиї. На вказівний і середній пальці нанесіть по одній смужці крему з тюбика (цього достатньо для однієї зони) і потім складете пальці разом. Слід пам'ятати, що такої кількості крему дуже багато для одноразового застосування, тому краще спочатку нанести половину, а через 30 хвилин видавити другу частину і нанести її.
    А взагалі, будь-який сонцезахисний засіб, чи то крем або спрей (лосьйон, мус), потрібно наносити за 30 хвилин до прийняття сонячної ванни, щоб воно встигло вібратися в шкіру, а ніяк не на пляжі.
    Дуже важливо захищати від опіків очі! Просто закрити їх – недостатньо, бо шкіра повік поганий бар'єр для ультрафіолетового випромінювання! Тому на пляжі завжди використовуйте сонцезахисні окуляри, щоб уникнути проблем типу опіку сітківки, помутніння кришталика та інших.
    Існують чутливі ділянки шкіри, в яких відсутній захисний меланін через те, що звичайно вони недоступні дії світла, наприклад пахвові западини, область статевих органів, вушна раковина. Рекомендуємо прикривати їх протягом перших 3-4 днів. Що ж до ніжної шкіри губ, її захищають за допомогою спеціального бальзаму або помад, що мають UV-фільтри. І ще: дуже багато хто з нас вважає за краще економити на засобах після загару – мовляв, навіщо це мені?

    Нехтувати "післясонячним" доглядом не дуже розсудливо. Шкіра стає сухою з кількох причин: гаряче сонце, вітер, морська вода, а потім і прісна вода душу. Вам просто необхідно скористатися будь-яким зволожуючим кремом. Причому він необов'язково повинен входити в лінію сонцезахисної гами, можете сміливо вживати той, до якого звикли. Чим ретельніше ви доглядаєте за шкірою, тим краще вона готується до завтрашнього загару і тим загар виявляється рівномірнішим і тримається довше.
    Що новенького?

    Асортимент сонцезахисних засобів став воістину приголомшуючим. Якщо раніше ми бачили на полицях магазинів одні лише креми з достатньо жирною текстурою, тепер все частіше зустрічаються лосьйони, спреї і муси. Вони володіють порівняно легкою текстурою, легше вбираються і до них не прилипає пісок. Крім усього іншого, сонцезахисна косметика стає більш водостійкою. Для людей старшого віку з'явилися сонцезахисні anti-age креми, а для тих, хто молодший, захисні лосьйони з ефектом мерехтливого блиску. Словом, наша героїня все частіше суміщає в собі декілька функцій, що дуже зручно! Як вам, наприклад, спрей після загару із захистом від комах? Між іншим, є і такий.
    Загар зсередини

    Деякі речовини, які ми приймаємо всередину, можуть підвищити чутливість шкіри до ультрафіолету. Вони називаються фотосенсибілізатори. Це можуть бути ліки, косметичні препарати, харчові продукти і інші речовини, які в поєднанні з ультрафіолетовим випромінюванням можуть викликати еритему (почервоніння), висип, свербіння, лущення або запалення. Людині, що знаходиться під впливом фотосенсибілізаторів, фахівці звичайно радять уникати загару. Проте конкретний вплив таких речовин на різних людей різний. Те, що у одного може викликати дуже сильну реакцію, у іншого здатне пройти непомітно. Вам варто порадитися з своїм лікарем з приводу ліків, що приймаються перед загаром.
    До основних груп фотосенсибілізірующих препаратів відносяться: протибактерійні - антибіотики, ліки від раку; антидепресанти; антигістамінні засоби; протизапальні; протипаразитичні; протизаплідні пігулки; діабетичні ліки; діуретики; транквілізатори.
    Сонце і вагітність

    Ультрафіолетове випромінювання не робить ніякого впливу на тканини, розташовані під поверхнею шкіри, включаючи плід, що розвивається. Вагітність сама по собі не є протипоказанням для загару. Проте нерідко через гормональну перебудову організму жінки відбувається підвищення фоточутливості шкіри, що може викликати гіперпігментацію, що виявляється в нерівномірному відтінку шкіри, а також в появі білих, незагорілих її ділянок.
    Що таке SPF?

    Щоб вибрати засіб, необхідно знати рівень захисту, який він забезпечує. На всіх упаковках указується значення SPF (sun protection factor, сонцезахисний чинник). Він характеризує ступінь оберігання шкіри від UVB-променів, що викликають почервоніння шкіри. Шкіра звичайної людини починає червоніти після знаходження на сонці в середньому протягом 6-10 хвилин.
    Таким чином, наприклад, позначення SPF 15 свідчить про захист шкіри до появи почервоніння протягом 90-150 хвилин (тобто середній час знаходження на сонці до почервоніння множимо на сонцезахисний чинник: 6х15=90 і 10х15=150). Єдиної системи оцінки захисного чинника проти променів UVА у фахівців поки немає, тому на засобах просто указується наявність такого захисту.


    Джерело
    Категорія: Здоров'я | Додав: Admin (16.07.2008)
    Переглядів: 602 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Статуси >>
  • Для Размышления на... >>
  • Яке пиво п'єте... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net