Пятниця, 19.04.2024, 18:54
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5556
    Форум: 555/31819
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Здоров'я [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    Сон розповість про здоров'я
    Читати сонники - улюблене заняття дівчат на виданні. Втім, і серед старших людей інколи та й зайде розмова про «віщі сни», які комусь заздалегідь показали чи то багатство, чи то розлучення. Чи існують віщі сни насправді, і чи можуть вони попередити нас, наприклад, про майбутнє захворювання?

    «Із цього приводу багато спостережень зібрав доктор медичних наук, Касаткін, - розповідає доктор психологічних наук, професор Володимир Лебедєв. - Він описав випадок, коли один студент кілька разів бачив один і той самий сон: його обвиває пітон, здавлюючи груди, і він не може ворушити ні руками, ні ногами».

    Медичні дослідження жодних ознак захворювання не виявили. Лише рік потому, після «пророчого» сну, у парубка виявили пухлину спинного мозку, яка призвела до повного паралічу кінцівок.

    Як можна пояснити такі речі? У 1791 році з'явилася робота російського фізіолога А. Нудова «Досвід побудови теорії сну», де автор описує такий експеримент: сплячому на спині налили у відкритий рот трохи води. Раптом він перекинувся на живіт і почав робити плавальні рухи.

    Коли його розбудили, він розповів, що йому приснилося, ніби він упав у воду і вимушений був рятуватися уплав. Француз Морі світив сплячому в обличчя лампою, і тому снилися громи і блискавиці. Німецький психолог Бернер закривав сплячим ніс ватою, і майже завжди їм снилися чудовиська, які починали їх душити.

    Ці випадки говорять нам про те, що, коли в сплячий мозок проникають ті або інші подразники, вони викликають різні образи, які вплітаються в тканину сновидінь і самі стають їх основою, стверджує pravda.ru. Відомий випадок, коли солдати спали в холодному будинку, і майже всім снилося одне і те ж: полюс, льоди, засніжена тайга. Тобто, якщо на людей під час сну діяти спільними для всіх подразниками: димом, яскравим світлом, високою або низькою температурою, то в їхніх снах буде багато спільних для всіх образів.

    Що стосується того, чи може сон провіщати хворобу, то потрібно звернутися до досвіду психоневролога М. Аствацатурова. Він уважав, що якщо тривожні сновидіння з елементами страху смерті поєднуються з раптовим пробудженням, то це може бути ознакою хвороб серця.

    Касаткін, якого вже згадували, за 30 років вивчив декілька тисяч здорових і хворих людей і схематизував сюжети сновидінь при деяких захворюваннях. За його даними, характер снів у людини міняється приблизно за 2 - 3 місяці до виявлення у неї гіпертонії, за місяць до гастриту, за два місяці до перших ознак туберкульозу. Причому, у багатьох випадках за характером зорових образів у сновидіннях можна навіть вказати місце ураження організму хворобою.

    Наприклад, у людини починається захворювання легенів. Можливий діагноз - плеврит, бронхіт, туберкульоз. Може приснитися, ніби вона хоче винирнути з води або їй на груди навалився якийсь тягар. Або вона лізе у вузьку щілину в заборі і застряє в ній грудьми, чи піднімається на гору - і їй важко дихати.

    При захворюваннях шлунково-кишкового тракту у більшості людей виникають уві сні сцени, пов'язані з недоброякісними продуктами. Але сюжет сновидінь при одному і тому ж захворюванні варіюватиметься залежно від професії людини, її напрямку освіти та ін.»

    Сновидіння завжди були для людини загадкою. Щодня нам сняться сни. Кожен сон має своє значення. Деякі люди вивчають свої сни, і це правильно. Сни - це віддзеркалення нашої реальності. У кожному сні приховані вирішення наших проблем, ідеї, натяки на те, як ми можемо щось покращити. Сни нам говорять куди йти, що робити, що думати. Але не кожен намагається їх зрозуміти і застосувати в своєму житті, вважає dagomir.ru.

    Освіжаючий глибокий сон сам собою настільки властивий здоровій людині, що не варто було б навмисне зупинятися на його темі, якби воно не було такою рідкістю. Головні чинники порушень сну - нервові та психічні розлади, повідомляє narmed.ru. Існує декілька рекомендацій, щоб покращити сон:

    1. Рекомендується не вживати їжу безпосередньо перед сном. За дві години до сну можна споживати лише легку їжу (овочі, фрукти, кисломолочні продукти).

    2. Лягати бажано не пізніше 22-23 годин. Для нормального нічного сну цілком вистачає 5-6 годин. Найкорисніший час для сну - з одинадцятої години вечора до п'ятої ранку.

    3. Спати рекомендується головою на північ (або на схід). Вимога правильної орієнтації тіла в просторі пов'язана з необхідністю узгодження електромагнітних полів. Направлення руху електромагнітних хвиль земної кори і людини повинні збігатися. Використовуючи цей метод, академік Гельмгольц навіть лікував людей.

    4. Спати краще на твердій рівній поверхні. На м'яких перинах тіло неминуче прогинається, а це викликає порушення кровопостачання спинного мозку і різних органів, які виявляються затиснутими. Крім того, це призводить до затискання нервових закінчень, що може несприятливо позначитися на будь-якій ділянці тіла.

    5. Перед сном рекомендується звільнитися від збуджуючих нервову систему переживань минувшого дня. Відомий мудрий афоризм: «Спокійна совість - найкраще снодійне». Щоб прискорити самовдосконалення, людина обов'язково повинна перед сном проаналізувати всі свої думки, слова і вчинки, які були протягом прожитого дня. Задуматись, які закони були порушені і так далі

    Пам'ятайте, що ніхто ще не помер від недостатнього сну. А ось занепокоєння через безсоння зазвичай приносить більшу шкоду, ніж саме безсоння. Часто люди бояться мало спати. В їх голові створився стереотип: «для сну треба 8 годин». Не в силах заснути, вони дратуються, проте тим лише посилюють безсоння. Якщо не хочеться вставати, можна залишитися в ліжку, треба лише змиритися з втратою сну, сказати собі: «Нічого страшного. Я просто полежу, відпочину, розміркую про що-небудь».

    І ще кілька порад людям, які страждають на безсонням. Не спіть удень! Навіть якщо виникне сильна сонливість, краще сходити погуляти, - тоді ввечері з'явиться велика потреба у сні. У вечірній час уникайте кави й інших стимуляторів. Не їжте багато перед сном. Перша думка при пробудженні має бути наповнена радістю очікування дня, що настає. Наприклад, можна виголошувати про себе фразу: «Життя прекрасне і неймовірне».
    Категорія: Здоров'я | Додав: Admin (05.08.2008)
    Переглядів: 772 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Статуси >>
  • Для Размышления на... >>
  • Яке пиво п'єте... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net