Пятниця, 29.03.2024, 02:11
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 2
    Гостей: 1
    Користувачів: 1
    wombet
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 1
    Нових за тиждень: 1
    Нових за місяць: 2
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5534
    Форум: 555/31812
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Здоров'я [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    Перевод стрілок годинника призводить до збою природного ритму
    Зміна часу нешкідлива для здоров'я, стверджують економісти. Проте сухі цифри доводять протилежне. Щоосені, в період переходу на зимовий час, за даними ДАІ, кількість ДТП збільшується приблизно в півтора рази. А також збільшується кількість звернень по допомогу до медиків.

    Перевод стрілок годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку в цілях економії енергетичних ресурсів вперше був проведений у Великобританії в 1908 році. Потім, в 1916 році ідею підтримали Німеччина і Австро-Угорщина. Йшла Перша світова війна, і воюючі країни шукали будь-яку можливість економії енергетичних засобів. Сьогодні стрілки переводять більш ніж в 110 країнах.

    Правда, медики признають, що певна напруга для біоритму організму людини все-таки є, якщо розглядати питання з точки зору фізіології. Особливо це відчувається при переході на літній час. Інша справа - перехід на зимовий час, він м'якший. Для того, щоб люди краще адаптувалися до нового режиму, перехід на зимовий та літній час останніми роками здійснюється у вихідні дні. Однак, літнім людям все ж важче звикати до нового ритму, оскільки в їх організмі менший запас адаптаційних механізмів.

    Чи справді перевод стрілок годинника на всього лиш годину - нешкідливий, як твердять чиновники, стурбовані економічною стороною проблеми? Лікарі, зокрема фахівці в галузі нейрофізіології, стверджують протилежне.

    На їхню думку, збій звичного ритму може викликати стан десинхронозу. При цьому, насамперед, порушується добовий ритм роботи кори надниркових залоз - одних з регулювальників ритмів нашого організму. А саме ці залози і виробляють гормони, яким ми зобов'язані «раптовою» силою при стресі. Вранці, коли нам потрібно багато працювати, їх потрібно багато, а ввечері, коли організму потрібний спокій, - мало. Тому їх вироблення запрограмоване дослівно по годиннику.

    Вранці ще півбіди, навіть навпаки: у сьомій годині ранку людина себе почуватиме так, ніби вона виспалася до восьмої. А ось увечері, коли темніє раніше, ніж зазвичай, настає найнебезпечніша пора: людей накриває хвиля різних розладів. В кожного «рветься там, де тонко»: якщо людина хворіє на хронічне захворювання травної або серцево-судинної системи, воно може загостритися, якщо у неї прихований невроз - він стане явним.

    Запідозрити у себе десинхроноз можна, якщо ви помічаєте у себе підвищену стомлюваність, зниження працездатності, дратівливість, пригнічений настрій, причому саме вечорами. Проте такий стан проявляється лише перші два-чотири тижні (залежно від індивідуальних особливостей, віку, рівня здоров'я), поки організм звикає до існування у «новому часі». Адаптувавшись, люди знову почувають себе нормально.

    Що робити, щоб допомогти собі в критичних ситуаціях?

    Перед тим, як починає темніти, з'їжте уприкуску з легкою їжою червоний стручковий перець (гострий), скільки зможете. Він містить капсаїцин та інші рослинні активатори вироблення «гормонів працездатності». Протипоказаний цей лікувальний метод хворим на виразку шлунку, у кого проблемами з печінкою тп гіпертонія (гострий перець підвищує тиск).

    Проконсультуйтеся з ендокринологом з приводу прийому речовин, що збільшують вироблення серотоніна, який регулює добові ритми, вказуючи різним залозам, скільки чого виробляти. Нормалізація рівня серотоніна допоможе зберігати бадьорість вечором. До речі, серотонін міститься і в деяких продуктах. Це фініки, інжир і банани.

    Плануйте день так, щоб найважчу роботу виконувати до обіду - поки в організмі досить «гормонів працездатності».

    Перехід на зимовий час - хороший привід пройти курс прийому полівітамінів. Його тривалість повинна становити не менше 2-х тижнів.

    Якщо ви переносите перехід на зимовий час зовсім погано, поцікавтеся у ендокринолога, чи не потрібно вам приймати глюкокортикоїди - гормони, яких не вистачає при десинхронозі.

    Якщо ви помічаєте, що порушуються процеси мислення, порадьтеся з невропатологом з приводу прийому ноотропних препаратів. Це група ліків, яка підсилює енергообмін в тканинах головного мозку. Серед них є як «хімія», так і фітопрепарати. Наприклад, добре допомагає екстракт гінгко білоба.

    Наситьте організм глутаміновою кислотою. Це амінокислота, яка допомагає працювати м'язам і покращує пам'ять. Її багато в таких продуктах, як житній хліб, картопля, молоко та волоські горіхи.
    Категорія: Здоров'я | Додав: Admin (13.08.2008)
    Переглядів: 982 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • О путешествиях: Из... >>
  • Перевод документов >>
  • Международные SMS ... >>
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net