Середа, 15.05.2024, 15:14
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5604
    Форум: 555/31829
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Здоров'я [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    Застудо, геть!

    «Марнували літечко, марнували, а тепер осінні вже карнавали. Душа задивиться в туман і марить обрисами літа» - так починається збірка осінніх замальовок однієї з українських поетес. Аби ж і справді усі три місяці осені були схожі на різнобарвний карнавал, напевно вона була б найулюбленішою порою більшої частини населення планети. Але як тільки махне прощальним крилом бабине літечко, починається нудна та сумна пора дощів, осінньої прохолоди та перших морозів. Разом з усіма цими неприємностями в квартиру майже чи не кожного українця стукає нежить, кашель та біль у горлі.

    Наше завдання – змінити своє ставлення до осені, холоду, сезонних захворювань і весь некомфортний осінньо-зимовий період епідемій почуватися оптимістом та заряджати енергією та здоров‘ям усіх навкруги. Адже вчені давно з‘ясували – у людському організмі є все необхідне для того, аби побудувати надійний захист від сезонних мікробів та бактерій.

    Лікарі стверджують, що насправді людина не повинна хворіти застудними та лор-захворюваннями, адже природа не лишень створила патогенні віруси, але й дала нашому організмові досить стійкі та сильні захисні організми. Саме вони й реалізуються на рівні верхніх дихальних шляхів та їх слизової оболонки. Питання лише в тому, чи на правильну хвилю та ритм роботи вони налаштовані.

    девушка

    Найпершим захисним бар‘єром є слизова оболонка верхніх дихальних шляхів. Саме вона першою «ловить» будь-яку інфекцію, мікроби або віруси, і, постійно знаходячись у русі, в той же момент її знищує. Рух цієї слизової оболонки забезпечують війки епітелію верхніх дихальних шляхів, що знаходяться під нею. Секреторні лейкоцити, що містяться у слизовій оболонці, за своїми захисним властивостями значно сильніші за дію антибіотиків та інших антибактеріальних засобів. Дослідження медиків стверджують, що вони здатні знищувати навіть досить серйозні та стійкі віруси, наприклад вірус атипової пневмонії.

    Однак високий ступінь природного захисту можливий лише у стані цілком здорової слизової оболонки. При пересиханні або переохолодженні захисні властивості просто зникають. Слиз починає застоюватися і стає просто чудовим середовищем для розмноження вірусів. Як результат – невчасно спожите морозиво, гарячий чай на морозному повітрі та й інші будь-які несприятливі умови провокують застудні захворювання.

    Особливо гострими та найпоширинішими причинами зниження природнього захисту слизової оболонки є:

    женщина насморк

    - сухе повітря приміщень (особливо взимку);
    - протяги;
    - кондиціонери;
    - занадто холодні напої;
    - зловживання морозивом;
    - охолодження організму, особливо ніг;
    - порушення аеродинаміки носа.
    -
    «Неправильний ніс» . Якщо запитати у простої людини, які фукції в організмі виконує ніс, у більшості випадків відповідь буде лише одна – функцію дихання. Насправді ж, в нашому організмі ніс виконує функцію такого собі кондиціонеру, готуючи повітря для горла та легень, нагріваючи його до кімнатної температури. І навіть якщо на дворі 15 градусів морозу, в горло все-одно поступає повітря, нагріте до + 25 градусів.

    Цікавим є те, що медики виділяють два типи аеродинаміки носа – північний та південний. При північному повітря потрапляє в придаточні пазухи носа через середній носовий прохід. Нижній носовий прохід при цьому виявляється заблокованим спеціальним механізмом, завдяки чому повітря встигає нагрітися та зволожитися. Щасливі господарі такого північного носа практично не підпадають під ризик захворіти і значно рідше страждають на лор-захворювання.

    лекарство

    Ті ж, хто має південий тип аеродинаміки, мають буди особливо уважними до свого органу нюху, адже при такому типі нижній носовий прохід не блокується, і повітря прямо з навколишнього середовища потрапляє в горло, а потім і в легені. Як результат – часті переохолодження та постійні застудні захворювання. Більшість з таких людей почувається комфортно лише в умовах середземноморського клімату. Якщо ви відноситеся саме до другого типу людей, а хвороби просто не полишають ваш змучений організм, можливо у вас були в дитинстві переломи носа, що й призвело до порушення аеродинаміки.

    Але ось неприємність трапилася. Першими ознаками того, що вашому організму стає некомфортно є чихання та коротке покашлювання, адже саме вони є першими захисними реакціями нашого організму на віруси. Вони допомагають організму позбутися інфекції. Наприклад, короткочасні напади чихання і так званий «закладений» ніс несподівано з‘являються на протягах або в сухих приміщеннях, де в ніс потрапляє багато пилу. І такі ж симптоми – перші ознаки запального процесу при гострому риніті.

    Однак, якщо кашель не сповільнюється, а впродовж дня починає наростати, до того ж ви починаєте помічати своє горло (стає важко ковтати та відчувається сухість), це означає, що інфекційні мікроби успішно побороли перший захист і «опустилися» в глибину організму. Однак і такі стмптоми, як запалення мигдалин, ангіни, хронічний тонзиліт у сучаному медицинському розумінні теж розглядаються як реакцію організму по захисту легень від інфекції з носа. Ось чому головне в лікуванні застуди – боротьба з запальним процесами верхніх дихальних шляхів, які являють собою ворота для проникнення «ворога».

    прививка

    Профілактика або не пустимо застуду й на поріг. Можна скільки завгодно читати та досліджувати теорію виникнення захворювання, проте набагато краще починати діяти вже від сьогодні. Лікарі одностайні – застерегти себе і своїх близьких від застуди насправді досить навіть реально, варто лише захотіти.

    Профілактика сезонних захворювань та інфекцій може бути специфічною та неспецифічною. До групи специфічних стимуляторів належать щеплення. Згідно з рекомендаціями ВОЗ щеплення проти грипу повинне проводитися за 1,5-2 місяці до початку епідемії. Особливо важливими такі щеплення є для людей похилого віку, людей з надто ослабленим імунітетом, а також людей з групи особливого ризику – лікарів та медсестер, вчителів, вихователів та інших. Однак, перед щепленням обов‘язкова консультація лікаря, адже досить часто такі щеплення мають і побічну дію. І ще – якщо хоча б один з членів сім‘ї не має такого щеплення, усім іншим вакцина просто не пригодиться.

    Неспецифічних методів досить багато – від простої бабусиної цибулі на молоці до масажів, загартовування та аромотерапії. Обирати свій спосіб можете виключно ви, однак запам‘ятайте, що осінь – далеко не найкраща пора для загартовування. Найкращих період для початку такої профілактики – кінець весни – початок літа. І якщо цей період вже пропущено, восени можна спробувати тільки прохолодні ванни для ніг або контрасний душ. Але й тут варто досить добре прислуховуватися до організму, і ні в якому разі не переривати процес загартовування.

    женщина болеет

    А ще необхідно досить чітко усвідомити, що інфекція дуже легко передається через брудні руки. Тому гігієна рук в період епідемії має буди особливо суворою.

    Якомога більше прогулюйтеся на свіжому повітрі, адже отримати інфекцію з чистого повітря практично не можливо. Уникайте надмірних поїздок у громадському транспорті та перебування у місцях великого скупчення людей. І ні при яких обставинах не забувайте народних рецептів.

    Не секрет, що вітамін С відіграє досить важливу роль в регулюванні окислювально-відновлювальних процесів. Напій із шипшини стане першим помічником для поповнення організму вітаміном С. Для його приготування розтовчіть сухі плоди шипшини. На 1 літр води використовуйте 5 столових ложок. Поставте на вогонь, прокип‘ятіть 10 хвилин. Залиште настоюватися 8-10 годин (ось чому краще заварювати напій на ніч). Вживати зранку по 1 стакану через кожні 2-3 години протягом доби. Можна додавати мед, варення або цукор. Період такої профілактики – тиждень, дозу поступово зменшуйте. Після вживання настою обов‘язково чистіть зуби, адже кислота, що міститься в шипшині, здатна роз‘їдати зубну емаль.

    чеснок

    І не забувайте про часник – він обов‘язково щодня має бути на вашому столі. Усім відомо, що часник за своїми властивостями вважається природним антибіотиком. У складі цієї цілющої рослини присутні натуральні речовини, які здатні виступати у ролі антибіотиків, антивірусів, мати протигрибкову, антисептичну та бактерицидну дію. Пам‘ятай, що лікувальних цілях бажано використовувати щойно зібрані плоди або ті, які зберігалися недовго. Антибактеріальні властивості часнику, який зберігався у холодильнику впродовж чотирьох місяців, знижуються у порівнянні з його початковим станом приблизно вдвічі. Часник, що зберігався при кімнатній температурі, через вісім місяців повність втрачає свої фітонцидні властивості.

    Ну а для дезинфекції повітря у квартирі можна розпилювати у аромалампі ефірні масла, такі як евкаліптове, масло чайного дерева. Для цього зробіть суміш з ефірних масел для аромалампи: до 4 крапель масла чайного дерева додати 2 краплі масла евкаліпту. Якщо маєте у своїй аптечці масло чебрецю та лаванди, теж додайте по 2 краплі. Сеанс аромотерапії проводьте не більше 20 хвилин 1-2 рази на день, після чого приміщення варто вивітрити.

    Якщо ж турбуєтеся не лише про дорослих членів вашої родини, можливо варто задуматися й про більш глобальну профілактику і почати пророщувати зерно. В загальному у ростках насіння дієтологами знайдено 32 вітаміни та 39 макро – та мікроелементів та амінокислот. В процесі проростання утворюються травні ферменти, які розщеплюють складні речовини, що містяться в зернах на більш прості. В результаті при вживанні проростків у їжу, навантаження систему травлення людини зменшується на 90%, оскільки разом з ростками людина отримує додаткову ферментну систему.

    проросшая пшеница

    Біологами доведено – у ростках пшениці протягом перших декількох днів в багато разів збільшується концентрація вітаміну Е, а в пророслих бобах кількість основного антиоксиданту – вітаміну С – в 600 разів більше, ніж у сухому насінні.

    Отож зрозуміло одне - пророщене зерно пшениці та інших зернових є сильнодіючим стимулятором життєдіяльності організму та їжею, яка завжди має бути на нашому столі, тому що:

    - ростки регулюють та відновлюють життєво важливі процеси в організмі у будь-якому віці, підвищують імунітет, сприяють захисту від збудників простудних захворювань
    - забезпечують нормальний обмін речовин та повноцінну роботу нервової системи; покращують процеси травлення, лікують екзему, виразку шлунку
    - підвищують робото здатність та покращують статеву функцію
    - відновлюють гостроту зору, координацію рухів, колір та густоту волосся, укріплюють зуби
    - завдяки наявним антиоксидантам омолоджують організм
    - жива енергія проростків стимулює внутрішнє самоочищення та самовідновлення організму, сприяє відновленню гемоглобіну, очищує кров

    женщина болеет

    Якщо неприємність трапилася. Здавалося, ви усе літечко намагалися вживати «правильні» овочі та фрукти, налиті природніми вітамінами, іноді навіть купалися у прохолодній річковій воді та спокушали себе конрасним душем, а тут вистачило одного разу мокрих ніг, як ви вже відчуваєте перші кроки підступної застуди.

    Що робити? Головне – не панікувати, не кидатися до телефону і оголошувати усім знайомим про свій новий «інфекційний» статус і ні в якому разі не бігти до найближчої аптеки. Додаткові порції охолодженого повітря, мокрих ніг та ще два-три «чихи» сусідів по черзі можуть спричинити цілий букет непотрібних ускладнень. До того ж, сучасний стан нашої фармації з кожним днем все впевненіше заявляє – бабусині рецепти подолають усі хвороби, чого, на жаль, не скажеш про лікувальні препарати.

    Отож при перших проявах застуди варто прийняти гарячий душ. Намагайтеся добре «прогріти» обличчя, шию та груди. Якщо немає ніяких проблем із серцем та висока температура не «стукає» у скроні, можна душ замінити гарячою ванною. Тривалість такої лікувальної процедури не має перевищувати 10-15 хвилин. Для приємності, а також кращого прочищення носових пазух у ванну можна додати трав‘яний відвар з ромашки або березового листя. Виходити з ванни краще з допомогою когось із близьких, адже не виключено, що від слабкості у вас може просто закрутитися голова. Після цього варто витертися насухо та лягти під теплу ковдру. Гаряча ванна запустить в організмі процес потовиділення і протягом наступних 30-40 хвилин під ковдрою ви будете «стікати» потом. Аби зробити цей процес більш активнішим, випийте стакан гарячого трав‘яного чаю, наприклад з малиною, медом або прополісом.

    женщина сауна

    Якщо не маєте алергії на мед, можете повільно розсмоктувати його в роті по 1-2 ч.л. Не секрет, що одним з найкращих природніх антибіотиків є часник. Можна просто з‘їсти запашну дольку або намастити нею сухарик.

    Таким чином, ви масовано дієте одразу ж на три основні напрямки: активізуєте захисні сили (ванна, аромотерапія, мед), виводите мікроби та продукти їх токсичної життєдіяльності (ванна та гарячі чаї) та знищуєте мікроби (часник та аромотерапія).

    Іноді трапляється так, що температура після ванни починає підніматися. На противагу колишнім методикам оздоровлення, ні в якому разі не вживайте препаратів для її зниження. Адже ви саме для того й приймали ванну – при підвищеній температурі імунним тілам легше боротися з мікроорганізмами. Якщо до сьогодні ви ще не знайомі з цією прописною істиною, варто раз і назавжди запам‘ятати: температура – то захисна реакція організму, і знижувати її варто лише в особливих випадках, а саме:

    женщина из душа

    - якщо температура вище 38,5-39,0 С;
    - якщо ви надто погано зносите навіть невисоку температуру;
    - якщо за якихось причин в організм потрапляє недостатня кількість рідини;
    - якщо маєте схильність до судом, що розвиваються на фоні гарячки;

    Ні в якому разі не приймайте на ніч швидкорозчинні таблетки, бо це сприяє утворенню каміння у нирках. Замість цього краще пийте чай з малиною, липовим цвітом, журавлиновий або/та брусничний морс.

    Не примушуйте себе їсти. Давно доведено, що організм набагато краще бореться з інфекцією в умовах голоду. Якщо ж апетит не втрачений, особливу увагу надайте збагачення раціону вітамінами А, Е та С. Величезну користь при такому лікуванні принесе випитий натщесерце стакан апельсинового соку з м‘якишем. Охолоджений (але в міру) томатний сік з 1 ч.л. рослинної олії рекомендується для захисту клітин організму. Намагайтеся їсти повільно, добре пережовуючи їжу. У дні захворювання краще скоротити до мінімуму продукти, що містять кофеїн, алкоголь, намагайтеся менше палити та більше спати.

    Важко дихати. Найлегше починати боротьбу із застудою, коли вона ще тільки на першому етапі. При перших ознаках нежиті якраз доречною буде гаряча ванна, після якої слід на 1-2 години прикласти до п‘ят гірчичники. Пийте чай за тими ж рецептами, нюхайте кашку подрібненого часнику.

    лекарство для носа

    Особливо обережним будьте з краплями для носа. Затямте, такі засоби ефективні для полегшення дихання носа лише на обмежений період часу. До того ж такі краплі підходять далеко не усім організмам. В результаті постійних, повторних застосувань таких крапель, достатньо швидко виникає залежність, і тоді для підтримки нормального дихання вже потрібне їх постійне використання. Лікарі роблять страшні висновки – залежність носового дихання від судиннозвужуючих крапель може перерости від місяців до років, в результаті чого розвивається дуже неприємне захворюванян носа – вазомоторний риніт. Сьогодні обмеження при застосуванні крапель в ніс стають загальноприйнятими: їх можна використовувати не більше 2-3 разів за увес час хвороби.

    Для того аби полегшити дихання, з великим успіхом можна використовувати й фітотерапію: 3-4 рази на день капати в ніс сік буряка, капусти або алоє. Гарним лікувальним ефектом вирізняється рослинна олія, настояна на часнику: подрібнену дольку часнику протягом 8-10 годин настояти в 1 ст. ложці рослинної олії, потім відтиснути через марлю та капати замість лікувальних крапель.

    Двічі на день промивайте ніс теплою водою, мінеральною водою або розчином солі. Сьогодні існує досить багато фармацевтичних препаратів з такими розчинами. Особливо зручні вони для дітей, примусити яких полоскати ніс практично не можливо.

    мед

    Пийте курячий бульйон. Саме він містить амінокислоту цистеїн, яка зменшує виділення слизу та набряки слизової оболонки.

    Співати хочу, а не можу, або якщо турбує горло. Для початку, як тільки відчули перші набрякання слизової оболонки та неприємні відчуття при ковтанні, починайте лікування з полоскань розчином фурациліну або календули. Це безпечні та добре діючі ліки. Але перед лікувальним полосканням краще провести очищуючу процедуру та прополоскати горло розчином соди, аби знищити залишковий слиз, який містить безліч інфекційних мікроорганізмів. Головне у такому лікуванні – уважність та постійні дії. Не забувайте, що розчин для полоскання має бути теплим і полоскати їм горло варто не менше 4-5 разів на день по 2-3 хвилини.

    Ще одним діючим засобом є цибуля з яблуками та медом. Згідна, що дивлячись на такий мікс, можна твердо впевнитися, що ліки навряд чи можуть бути приємними. Дрібно натріть рівну кількість цибулі та яблука, змішайте з такою ж кількістю меду. Приймайте ліки по 2-3 ч.л. 2-3 рази на день.

    болезнь

    Найнеприємніший ворог – кашель. Перше застереження – не сподівайтеся на чудодійну силу аптечних мікстур. Власний досвід показує, що досить часто головним лікувальним компонентом таких сиропів є цукор та вода. Та ще ложечка травички для аромату. Оце й усе. І коли після допитої другої пляшечки ефекту практично не помітно, настає час звертатися до бабусиних рецептів. То може варто пропустити перші два етапи й одразу починати лікуватися за народними повір‘ями?

    Гірка редька. Дехто з цілителів стверджує, що вона працює краще за будь-які антибіотики. Візьміть великий плід, краще трохи порослий – в такому випадку ефект буде більшим. Зріжте зверху редьки приблизно четверту частину, зробіть у більшій частині заглиблення, вийміть м‘якиш ножем, налийте туди меду, прикрийте зрізаною верхівкою та залиште на день. Наступного дня ліки будуть готові. Вживати їх потрібно по 1 ст. ложці 3 рази в день до їжі. Вже через декілька годин почне відходити мокротиння.

    Суміш жита, ячменю та цикорію в рівних частинах та трохи гіркого мигдалю змолоти, заварити як каву. Пити з гарячим молоком по 6 разів на день.

    ребенок болеет

    При захворюванні легень та кашлі можна вживати виварену суміш соку алоє з медом та кагором або соку алоє зі свинним жиром. Однак варто пам‘ятати, що такі препарати можуть прискорити ріст злоякісних новоутворень.

    Аби зняти напад неперервного кашлю, можна всього-навсього підняти праву руку вверх та потягнути її так високо, наскільки це можливо. І кашель стихне. Ця проста вправа не лише заспокоює кашель, але й лікує його.

    Гоголь-моголь теж добре допомагає знімати напади кашлю. Згадали смак дитинства? Отож 2 яєчних жовтка розтерти з цукром та з‘їсти вранці натщесерце за 2 рази.

    Якщо захворів малюк. Діти – це окремий і особливий світ. Помітити, що застуда порапила до організму малюка надзвичайно легко. Дитина стає капризувати, часто без причини з‘являються слізки, а іноді й гіперактивність. Звичайно ж , при перших ознаках інфекції чи застуди можна спробувати й деякі «дорослі» рецепти, трошки скорегувавши їх у дозі. Однак досить часто дитині вкрай важко «залити» до рота сік алоє чи чорну редьку. До того ж, будьте вкрай обережні з рецептами, до складу яких входить мед, якщо ви не впевнені чи знаєте реакцію вашого малюка на цей компонент. Народна медицина віднайшла декілька дитячих смачненько-солоденьких рецептів.

    мед

    Морква з медом від застуди – надзвичайно прості та смачні ліки, які варто приготувати заздалегідь на випадок осіннє-зимових нападів грипу. Для цього потрібно взяти моркву, почистити її, натерти та залити медом. Настоювати моркву в меду необхідно не менше місяця.

    Сік чорної редьки з медом або цукром. Очищену редьку натріть або дрібно поріжте, змішайте з медом або пересипте цукром та залиште при кімнатній температурі на 5-6 годин. Отриману рідину злийте у пляшку. Приймати по 1 ст. ложці 3-4 рази в день. Маленьким дітям (але не грудним) – по 1 ч.л. Перед сном для зняття симптомів застуди можна дати подвійну порцію. Ліки є надзвичайно ефективним засобом від кашлю не лише дітям, але й дорослим.

    Якщо малюк «товаришує» з медом, можна зробити йому медові жгутики в ніс.

    Краплі із соку буряка та моркви 1:1 капати в ніс.

    чай с ромашкой

    Ромашка – незамінний компонент у боротьбі з затяжним кашлем. 1 ст. ложку сушеної ромашки залити в термосі 1 стаканом окропу. Дати настоятися протягом години. Приймати кожен час по 1 ст. ложці теплого навару. Вже під вечір кашель почне стихати. Окрім того, теплим настоєм ромашки можна закапувати й ніс, що допомагає не лише позбутися нежиті, але й болей у горлі.

    Якою б важкою не була епідемія, ні в якому разі не впадайте в паніку від того, що поруч з вами хтось десь чихнув чи закашляв. Психологічне налаштування відіграє надзвичайно важливу роль: якщо ви тільки подумали про те, що ось саме в цей момент і захворієте, то обов‘язково так і трапиться. І тоді з впевненістю можна буде стверджувати, що ви самі себе заразили.

    Подумайте, чому більшість вагітних жінок та мам, які годують дитину груддю практично не хворіють? Тому що їх психологічне здоров‘я ні за яких обставин не дає їм цього зробити, бо вони відповідають та думають не лише про себе (а в більшості випадків зовсім не про себе), а про своє маля. Отож побільше оптимізму і тоді хвороби та інфекції знайдуть у вашому організмі лише неминучу смерть!

    Использование материала статьи разрешается только с указанием активной ссылки на первоисточник © www.greenmama.ua

    Категорія: Здоров'я | Додав: Admin (15.10.2008)
    Переглядів: 701 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Яку пісню(виконавц... >>
  • ЧЕМ ВЫ СНИМАЕТЕ МА... >>
  • хо ноут >>
  • Кімната Саника >>
  • Небезпечна бритва >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net