Четвер, 16.05.2024, 22:07
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5609
    Форум: 555/31829
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Здоров'я [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    Відкладення солей. Періартрит плечового суглоба
    Свою назву захворювання отримало від поєднання латинських слів: "артрос", що означає "суглоб", приставки "пери-", тобто "близько", і закінчення "-іт", що означає процес запалення. Захворювання виникає як результат тривалої перенапруги м'язів плечового пояса, внаслідок різких, посилених рухів у плечовому суглобі, які супроводжуються постійної травматизацією тканин навколо суглоба. Зустрічається у людей найрізноманітніших професій (малярів, штукатурів, ковалів, ткачів, вантажників, каменярів, судосборщиків та ін).

    Найбільш часто дане захворювання спостерігається у тих робочих, чия робота пов'язана з тривалим відведенням і подніманням руки, здійсненням поворотів плеча у великому обсязі, причому найчастіше у жінок. Звертає на себе увагу однобічність проявів, зокрема переважає ураження правої верхньої кінцівки, що є додатковим доказом впливу професійного фактора на виникнення та розвиток захворювання.


    Патогенез. Під час виконання роботи людина виконує руху які супроводжуються частими боковими відведеннями і обертаннями плеча у великому обсязі, виникають умови для тривалого травмування связочної і сухожільної ділянок плечового суглоба і суглобової сумки. При цьому виникають їх дегенерація і дистрофія, тобто "Переродження" клітин і тканин з порушенням їх функціональної активності.
    Процес супроводжується розвитком асептичного немікробного запалення навколосуглобових тканин з можливим подальшим травмуванням тканин і стисканням капсули плечового суглоба.

    Термін "періартрит плечового суглоба" являє собою узагальненє поняття, так як об'єднує цілу групу захворювань в області плечового суглоба. Кожна патологія розрізняється по топографії та особливості клінічної картини, але в цілому вони дають настільки схожу клініку, що об'єднуються під загальною назвою.


    Клінічна картина
    Захворювання починається поступово з появи болю в плечовому суглобі. Біль спочатку носить непостійний характер, посилюється при підйомі руки вище горизонтального рівня або при поворотах плеча. У спокої і при невеликих рухах біль відсутня або виражена настільки незначно, що хворі не надають їй ніякого значення та за медичною допомогою не звертаються. При подальшому розвитку захворювання болі посилюються і стають значними не тільки під час роботи, але і після неї в спокої, набувають постійний характер, турбують хворих навіть уві сні. Характер болю частіше ниючій, іноді сверлящій або гризущій. Больові відчуття починають заважати хворому не тільки виконувати професійні обов'язки, але і відпочивати, займатися домашніми справами. Можлива іррадіація (тобто розповсюдження) болей в лопатку або шию.

    При огляді хворого вдається виявити невелику припухлість і помірну болючість в області плечового суглоба. Відведення плеча і підйом руки вище лінії плеча значно обмежені. Утруднено закладання руки за спину (навіть при незначно вираженому періартриті). Однак, незважаючи на це, маятникоподібний рух руки вздовж тулуба вперед і назад збережені в повному обсязі. Цей факт враховується при підборі хворому відповідної роботи. Рухи в плечовому суглобі, як правило, супроводжуються хрускотом різної гучності та тривалості. У далеко зайшовших випадках періартріта може виникнути тугорухомість плечового суглоба, тобто значне обмеження обсягу активних рухів у ньому. Тривалє порушення функції суглоба призводить до гіпотрофіі і атрофії дельтовидного м'яза (за рахунок різкого зниження функціонального навантаження на цей м'яз) і до остеопорозу головки плечової кістки, що видно на рентгенограмах.
    Захворювання протікає в хронічній формі і супроводжується чередуванням періодів загострення і ремісії.

    Діагностика
    Для постановки правильного діагнозу необхідно обов'язково проводити рентгенологічне дослідження плечового суглоба. Знімки краще робити у двох проекціях: прямій та бічній. На рентгенограмах нерідко вдається виявити склеротичні дегенеративні зміни поверхні горбика плечової кістки та наявність тіней вапняних відкладень різної форми, величини та щільності. Частіше за все видимі на знімках відкладення солей розташовуються в суглобових сумках і в навколишніх суглобових тканинах. В процесі лікування сольові відкладення зменшуються і можуть повністю зникнути. При постановці діагнозу необхідно виключати такі захворювання, як кістковий процес типу остеомієліт, деформуючий остеоартроз, специфічні та неспецифічні запальні зміни у суглобі та суглобовій сумці, а також захворювання шийного відділу хребта (наприклад, остеопороз).

    Лікування
    В гострому періоді захворювання використовують знеболюючі і жарознижуючі препарати: реопірін, анальгін з амідопіріном, ацетилсаліцилову кислоту. Можна використовувати нестероїдні протизапальні засоби, електрофорез, новокаїнову блокаду на ділянку ураженого суглоба. Ефективно проведення новокаінових і гідрокортізонових періартикулярних блокад, парафінових і озокерітових аплікацій на ділянку суглоба. Іммобілізацію суглоба проводити не рекомендується, так як вона може призвести в подальшому до розвитку тугорухомості. Лише при дуже сильних болях допустимо укладання ураженої руки в косинку з періодичним виконанням рукою невеликих за обсягом рухів. Експертиза працездатності захворювання вимагає тривалого лікування, після закінчення якого необхідно забезпечити переведення хворого на більш легку роботу з видачею трудового листка непрацездатності терміном до 2 місяців.

    При хронічних періартрітах хворі потребують раціонального працевлаштуванні на роботу, яка не вимагає великих навантажень на м'язи плечового поясу і значного обсягу активних рухів у плечовому суглобі. При триваючому прогресуванні захворювання або у випадку зниження кваліфікації хворого направляють на клініко-експертну комісію для встановлення групи інвалідності.

    Джерело: jazdorov.info

    Категорія: Здоров'я | Додав: Admin (17.11.2008)
    Переглядів: 3586 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • Яку пісню(виконавц... >>
  • ЧЕМ ВЫ СНИМАЕТЕ МА... >>
  • хо ноут >>
  • Кімната Саника >>
  • Небезпечна бритва >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net