Всього: 3485 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 0 Із них: Новачків: 1110 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 752
Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
Що важливо знати жінці про свої груди
Білизна не повинна шкодити здоров’ю Зазвичай жінки при виборі білизни передусім керуються її красою, а вже потім комфортом. Не задумуючись, що незручний бюстгальтер може спричинити деформацію молочної залози та небажаних змін у ній. Щоб зробити правильний вибір цього предмета, потрібно знати під час купівлі: занадто тугий бюстгальтер перешкоджає вільному диханню та кровообігу; застій крові та лімфи може зумовити різноманітні неприємності: від нестачі молока для вигодовування дитини до серйозних захворювань молочної залози; повсякденна білизна передусім має бути функціональною і гігієнічною; синтетичної білизни слід уникати, надаючи перевагу бавовняній, яка прекрасно поглинає піт, шкірний жир, пропускає повітря, внаслідок чого залоза дихає, а не париться; бюстгальтер має бути без кісточок, що стискують залозу.
Міфи і факти про рак молочної залози Міф 1. Лише жінки з групи ризику хворіють на рак молочної залози. Факт. Понад 70 відсотків жінок, у яких виявили рак молочної залози, не мали жодного «чинника ризику». Тому всі жінки мають ризик ураження цією патологією. З віком він збільшується.
Міф 2. Ущільнення на грудях означає захворювання на рак. Факт. Понад 80 відсотків вузликів на грудях є доброякісними. Вони можуть з'являтися і зникати разом з менструацією. Але будь–яке ущільнення має бути перевірене лікарем.
Міф 3. Мамографія (лабораторне обстеження, під час якого залоза просвічується в двох напрямках) неефективна і небезпечна. Факт. Найкращим способом ранньої діагностики раку молочної залози є мамографія. Сучасні мамографи зовсім безпечні.
Міф 4. Результати біопсії далеко не завжди виявляють рак, тому вони не обов'язкові. Факт. Біопсія (дослідження під мікроскопом тканини, взятої з молочної залози) – це єдиний спосіб достовірного визначення аномалії молочної залози. Це всього лиш процедура, після якої залишається маленький шрам.
Міф 5. Якщо у вас виявили рак молочної залози, ви обов'язково втратите грудь. Факт. Сьогодні перевага надається щадному лікуванню та органозберігаючим операціям. На ранніх стадіях захворювання видаляється лише ущільнення і у разі потреби пахвові лімфатичні вузли. Якщо ж захворювання виявлено на задавненій стадії, при якій мастектомії (повного видалення молочної залози) не уникнути, у багатьох спеціалізованих закладах хворій пропонують одномоментну реконструкцію молочної залози з власних тканин, внаслідок чого форма груді повністю відтворюється.
Міф 6. Діагноз рак означає швидку смерть. Факт. У разі лікування на ранній стадії захворювання у 95 відсотках випадків йдеться про повне одужання. Тому, чим раніше хвора звертається до лікаря, то більше шансів позбутися хвороби, а отже подовжити собі життя.