Всього: 3486 Нових сьогодні: 0 Нових учора: 0 Нових за тиждень: 0 Нових за місяць: 1 Із них: Новачків: 1111 Продвинутих: 2363 Журналістів: 5 Модераторів: 3 Адмінів: 4 Із них: Чоловіків: 2733 Жінок: 753
Найпоширеніші питання які виникають у користувачів щодо мобільного звязку
11:45
1. Для чого встановлюють базові станції мобільного зв’язку? Базові станції встановлюють для забезпечення надійного зв’язку на заданій території (яку називають територією покриття). Базові станції об’єднуються шляхом використання радіорелейних прольотів або оптично-волоконних з’єднань в єдину мережу для підтримки безперервного зв’язку між мобільним абонентом при переміщенні абонента у просторі.
2. Принцип дії базової станції? При здійсненні дзвінка абонент за допомогою стільникового телефону через радіоканал з’єднується з базовою станцією. Якщо даному абонентові дозволено отримувати послуги стільникового зв’язку, то через мережу базових станцій встановлюється зв’язок з визначеним кінцевим абонентом.
3. Санітарні норми допустимих рівнів електромагнітного випромінювання. Санітарні норми рівнів випромінювання зазначені в документі «Санітарні норми і правила захисту населення від дії електромагнітних випромінювань», що затверджений наказом МОЗ України від 01.08.96 №239 і зареєстрований у Мін’юсті України 29.08.96р. під №488/1513. Згідно з цими нормами щільність потоку електромагнітної енергії не повинна перевищувати в місці знаходження людини 2,5 мкВт/см кв.
4. Чи можна встановлювати на одному місці більше однієї базової станції? Можна, якщо сумарна потужність випромінювання не перевищує гранично допустимих рівнів, встановлених санітарними нормами.
5. Чи можна встановлювати базові станції на громадських будівлях та житлових будинках? Так, можна, якщо сумарна потужність випромінювання не перевищує гранично допустимих рівнів, встановлених санітарними нормами.
6. Чому БС встановлюється саме на цьому місці? Місцерозташування базової станції обирається виходячи з необхідності забезпечити покриття і якість зв’язку і обумовлене наявністю приміщень чи територій, що відповідають технічним вимогам для встановлення відповідного обладнання.
7. Чи будуть працювати інші побутові прилади, наприклад телевізор, без перешкод? Для операторів мобільного зв’язку зараз виділено два діапазони — смуги частот в районі 900 Мгц і 1800 Мгц, які не перетинаються в частотному спектрі з частотами звичайного телебачення. Устаткування станцій мобільного зв’язку сертифіковане, у тому числі і на побічні випромінювання. Таким чином унеможливлений жодний вплив на побутові прилади, включаючи телеприймачі.
8. Чи відповідають встановлені норми рівнів випромінювання в Україні світовим стандартам, аналогічним нормам в інших країнах? Нормативна база України в області гігієни електромагнітного випромінювання — одна з найжорсткіших у світі. Для порівняння наводимо гранично допустимі рівні електромагнітного випромінювання: Україна — 2,5 мкВт/см2; Росія — 10 мкВт/см2; Скандинавія — 100 мкВт/см2; Угорщина — 10 мкВт/см2.