Субота, 02.03.2024, 01:41
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Розділи новин
Новини Кобеляччини [1620]
Твоє рідне місто, в якому ти живеш, навчаєшся, працюєш... Гадаєш, тут нічого цікавого не стається? Помиляєшся!
Новини Новосанжарщини [246]
Є таке чудове і чисте місто на Полтавщині - Нові Санжари. І живуть в ньому чудові люди. Але от казуси і там бувають цікаві
Новини України [9826]
Новини з Батьківщини
Новини світу [4403]
Тут усі найважливіші світові новини! Будь у курсі того, що відбуваються далеко, але все-таки навколо тебе!
Відео-новини [119]
Відео-новини зняті нашими кореспонентами. І не тільки нашими...
Новини Царичанки [0]
Наше місто
 • Кобеляцька міська рада
 • Місто Кобеляки
 • Історія міста
 • Розклад руху автобусів Кобеляк
 • Телефони міста (частина 1)
 • Телефони міста (частина 2)
 • Хто на сайті
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Наші користувачі
  Всього: 3482
  Нових сьогодні: 0
  Нових учора: 0
  Нових за тиждень: 0
  Нових за місяць: 0
  Із них:
  Новачків: 1107
  Продвинутих: 2363
  Журналістів: 5
  Модераторів: 3
  Адмінів: 4
  Із них:
  Чоловіків: 2730
  Жінок: 752
  Наш сайт
  Новини: 16229
  Файли: 8769
  Цікавинки: 3279
  Картинки: 1814
  Анекдоти: 922
  Оголошення: 91
  Тести: 75
  Коментарі: 5475
  Форум: 555/31808
  Новини Полтавщини
  Зв'язок з адміном
  Написати листа адміністратору сайта

  Головна »2009 » Грудень » 17 » Студенти за чисту від корупції освіту  Студенти за чисту від корупції освіту
  14:48
  Корупція в вищій школі не може бути однобічною. В Україні вона давно набула всебічної підтримки. Студентам до вподоби не вчитись і здавати заліки, а педагогам - отримувати платню за ненадані знання, - теза всеукраїнської конференції «Студентська антикорупційна хвиля» в рамках проекту Молодого Руху «Чиста освіта».
  13-14 грудня 2009 року Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодий Рух» спільно з Всеукраїнською студентською радою при Міністерстві освіти і науки України в рамках проекту «Чиста освіта» провели всеукраїнську конференцію «Студентська антикорупційна хвиля».
  Протидія корупції в вищій школі - це справа, якою мала б займатися держава, проте через низьку активність можновладців в Україні, молодь та студентство вимагає для найвідповідальніших з її представників, надати право регулювати діяльність адміністрації ВНЗ.
  Саме з метою відстояти право студентів впливати на навчальний процес, в рамках Конференції відбулося п'ять модулів з різнобічним висвітленням необхідності прийняття Закону України «Про студентське самоврядування».
  Учасниками модулів стали представники моніторингових груп проекту «Чиста освіта» з різних регіонів України, молоді журналісти та редактори молодіжних видань, студентські лідери та студентський актив, представники молодіжних громадських організацій, помічники народних депутатів та троє представників студентських організацій Європи (Парламенту Студентів Польщі (PSRP) та Європейського Студентського Союзу (ESU).
  Чи є корупція в Європі, що буде з тими, хто дає або бере хабар в Європі, наскільки активні студенти та чим зумовлене таке бажання європейської молоді виборювати свої права - лише маленька частина того, що під час першого модулю питали молоді журналісти у представників Європи. Найважливішою відповіддю, яку українська студентська молодь сприйняла з найбільшим ступенем здивування - те, що в Європі адміністрація і подумати не зможе зробити щось не проконсультувавшись зі студентами, а більшість питань, пов'язаних з корупцією, відсутні через наявність відповідних законів (Для прикладу: викладача, що взяв хабар, позбавляють можливості викладати на все життя та накладають настільки великий штраф, що жоден хабар не вартий тих наслідків). «У тому, що ми маємо корупцію у вищій школі винні і студенти, і викладачі, і чиновники. На мізерну зарплатню викладача не проживеш, а у владних кабінетах її підвищувати не поспішають. Студент же завжди шукає найлегших шляхів - максимально хороший диплом, але мінімум знань. Виходить замкнене коло», - зауважила Анастасія Сабова, учасниця Конференції.
  Другий модуль - важливе розуміння того, як саме в Україні можна позбавитися корупції. Представники студентських, молодіжних та громадських об'єднань бачать вирішення даного питання шляхом наділення органів студентського самоврядування правом впливати на адміністрацію. «Орган студентського самоврядування має брати участь в управлінні вищим навчальним закладом, тобто впливати на навчальну програму, поновлення і відрахування студентів, брати участь у приймальних комісіях під час вступної кампанії, займатися розселенням студентів у гуртожитках, активно працювати у Вчених радах», - зазначив заступник керівника Секретаріату ВСР Валерій Демченко.
  Другий день Конференції звертав увагу на механізми реалізації ідей, що були напрацьовані першого дня. Зокрема, на зустрічі в Національному університеті харчових технологій (НУХТ), Голова Молодого Руху Любомир Грицак зазначив, що ми маємо впливати на процес із двох сторін - зі сторони Парламенту через співпрацю з народними депутатами для прийняття відповідних правових норм та через роботу з молодими людьми. Якщо з першими все зрозуміло, то зі студентами потрібно проводити найбільшу кількість роботи, адже у багатьох ще змалечку формується розуміння необхідності давати «подяку» всім держслужбовцям, хто щось зробив для тебе, особливо, коли ти не робив нічого. Він також зауважив, що «коли студенти зрозуміють, що знання - це їхні гроші, вони перестануть купувати «пустишки» у викладачів, які їх просто-напросто грабують». Голова Молодого Руху також підкреслив: «Система освіти настільки корумпована, що якщо хтось з викладачів принципово не бере хабар - трудовий колектив поставить питання щодо його звільнення».
  Таким чином, учасниками конференції «Студентська антикорупційна хвиля» було вирішено після офіційного закінчення проекту створити робочу групу, до обов'язків якої входитиме проведення роз'яснювальної роботи серед студентів по антикорупційній програмі: семінари, тренінги, спілкування та різноманітні акції.

  Керівник Секретаріату Всеукраїнської студентської ради при МОНУ Наталія Якуніна висловила наступне міркування: «Студентська молодь має розуміти, що для того, щоб жити в європейській державі за європейськими зразками, нам треба почати з самих себе. Якщо кожен візьме на себе відповідальність за майбутнє, то через декілька років в Україні не зостанеться тем для корупції».

  Передостанній модуль проходив в приміщенні Комітетів Верховної ради України, де представник Парламенту студентів Польщі Яцек Клопотовскі поділився польським досвідом прийняття нормативно-правових актів щодо студентського самоврядування та тими позитивним наслідками, які в результаті отримала система вищої освіти.
  П'ятий модуль зібрав найбільше зацікавлених осіб, які в форматі тренінгу отримали необхідні навички для проведення агітаційної антикорупційної програми серед студентів.
  «Для того, щоб викоренити корупцію в освіті, студенти мають усвідомити, що від них також залежить успіх цієї справи. Вони мають проводити, наприклад, анонімні опитування студентів щодо викладачів, які беруть хабарі, а потім результати такого опитування робити публічними», - вважає Дарія Нагаївська, учасниця Конференції.
  Загалом Конференція охопила більше ста осіб та наблизила ще на один крок Україну до держави без корупції.

  А ви знаєте, що:
      * Студентському самоврядуванню Фінляндії вже понад 100 років і більшість ректорів - вихідці зі студентського самоврядування. Зрозуміло, що про корупцію там і йтися не може.
      * У Польщі в законі прописано, що «студентське самоврядування має забезпечуватися ресурсами від адміністрації». У той же час в вишах існують «фінансові комітети», що формують бюджет ВНЗ, до складу яких входять студенти, тому студентське самоврядування отримує фінансові ресурси на свою діяльність.
      * Жодне студентське питання в Європі не може прийнятися без відома студентів - співвідношення студентів у Вчених радах складає від 20 до 50 відсотків і студенти мають право «вето» на антистудентські рішення.
  Давайте разом працювати над тим, щоб впливати на нову школу України: чисту від хабарів та якісну за змістом!

  ВМГО «Молодий рух»
  Всеукраїнська студентська рада при МОНУ
  Проект «Чиста освіта»
  Категорія: Новини України | Переглядів: 565 | Додав: Admin


  Всього коментарів: 0

  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:
  Календар новин
  Пошук по сайту

  Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

  Корисне


  Опитування
  Останнє на форумі
 • Порекомендуйте укр... >>
 • FIFA 09 >>
 • Ігри, в які ви зар... >>
 • Вибор аватару >>
 • Нові технології! >>
 • Випадкове фото з галереї
  Погода
  Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
  Курси валют
  Курсы валют на PROext
  Корисні посилання


  Статистика


                  

  Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net