Вівторок, 28.05.2024, 04:00
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3485
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1110
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2733
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5639
    Форум: 555/31834
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Юридична консультація [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    Хочуть звільнити з роботи... Консультація
    Працюю сторожем з вересня 2007 року. Керівник повідомила, що утримувати на посаді сторожа в нічний час вагітну жінку (тобто мене) заборонено, і хоче звільнити з роботи. Чи має вона на це право?
    Згідно з ч.1 ст.175 КЗпП залучення жінок до роботи у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це зумовлено нагальною потребою і дозволяється як тимчасовий захід. Проте такого переліку КМУ не затвердив. Відповідальність у крайньому разі покладається на власника або орган, який здійснює керівництво майном, з обов’язковим мотивуванням рішення про використання жіночої праці у нічний час і зазначенням того, у чому ця особлива необхідність полягає.
    Обмеження на застосування праці жінок у нічний час не поширюється на селянські (фермерські) господарства і сімейні підприємства. Ст.176 КЗпП визначено, що залучення вагітних жінок до нічних робіт, робіт у вихідні дні заборонено.
    Погодження сторін трудового договору, що суперечать цьому імперативному правилу, чинності не мають. Згода жінки має бути обставиною, що полегшує відповідальність власника, який порушив ст. 176 КЗпП. Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу з мотивів, пов’язаних з вагітністю, а також звільняти вагітних жінок (ст.184 КЗпП). Отже, Вас може бути переведено за заявою на іншу роботу на даному підприємстві, за умови що ця робота не матиме медичних протипоказань чи інших обмежень, установлених законодавством.

    Працюю охоронцем, і мій останній день роботи при звільненні припадає на неробочий день, а адміністрація підприємства в суботу не працює. Коли має бути видано наказ про звільнення мене з роботи?

    Якщо для Вас субота – робочий день, і у заяві ви просили звільнити саме з цього дня, а адміністрація в суботу не працює, наказ про звільнення має бути виданий у найближчий робочий день, коли працюють відповідні служби, і проведено повний розрахунок та видана трудова книжка.
    Яким законодавчим актом регулюється робота за сумісництвом і яка її тривалість на державному підприємстві?
    Сумісництво визначається як виконання працівником, окрім основної, іншої регулярно оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому чи іншому підприємстві.
    Робота за сумісництвом працівників державних підприємств регулюється постановою КМУ від 03.04.1993 р. №245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій». Тривалість роботи за сумісництвом не може бути більшою за 4 години на день або за повний робочий день у вихідний. Загальна тривалість за сумісництвом упродовж місяця не повинна перевищувати половини місячної норми  робочого часу. Оплата праці сумісників проводиться за фактично виконану роботу.

    Начальник управління юстиції Надія Коваленко
    Категорія: Юридична консультація | Додав: Admin (20.02.2009)
    Переглядів: 1981 | Коментарії: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 3
    10.08.2010
    Лист коментує провідний спеціаліст Кобеляцького районного управління юстиції:
    Зі змісту Вашого листа видно, що ви орієнтуєтесь у своїх правах, але можливо Вам не вистачає впевненості у своїх діях.
    По-перше, варто відмітити, що відповідно ст.31 Кодексу законів про працю (далі - КЗпП) власник установи або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором, крім того, що стосується працівників центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, інших органів, то об’єм їх роботи регулюється також посадовою інструкцією, в якій чітко повинно бути розписано функції працівника, його обов’язки. Порядок розробки посадових інструкцій регулюється Довідником типових професійних характеристик посад державних службовців, затвердженим наказом Головдержслужби України 01.09.1999 №65. А тимчасове переведення працівника на іншу роботу згідно ст. 33 КЗпП допускається лише за його згодою, керівник може зробити це і без згоди працівника лише для відвернення наслідків стихійного лиха, епідемій, виробничих аварій та ін. обставин.
    По-друге, з Ваших слів зрозуміло, що претензій до виконуваної вами роботи у керівника немає, тому він не може звільняти Вас за ч.3, 4 ст.40 КЗпП (а саме: за систематичне невиконання без поважних причин обов’язків, покладених на Вас трудовим договором; за прогул без поважних причин) до того ж, докази не виконання Вами прямих посадових обов’язків відсутні (попередження, догани, наказ про депреміювання та ін.).
    По-третє, відповідно ст.38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений час, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею 14-ти річного віку або дитино-інвалідом та ін. причини), власник повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
    Відмічаємо, що ст.47, 116 КЗпП говорить про обов’язок роботодавця в день звільнення видати працівнику належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідні строки (в день звільнення, а якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок). Крім того, в разі звільнення за причинами, передбаченими ст.36 (окрім звільнення з ініціативи власника чи уповноваженого ним органу) працівник повинен сам вимагати від роботодавця копію наказу про звільнення. В разі порушення даної норми особа вправі подати до суду позов про стягнення не виплаченої заробітної плати і середнього заробітку за час затримки розрахунку.
    Отже, для того, щоб звільнитися з роботи у випадку коли керівник цього не хоче, дійсно, Ви повинні відправити заяву про звільнення рекомендованим листом, при цьому залишивши собі її копію.

    05.08.2010
    Josephine - ми направили ваше питання до відділу юстиції. Після вихідних чекайте відповіді.

    04.08.2010
    1. Josephine [Матеріал]
    Здраствуйте. У меня такая ситуация. Я уже работаю на предприятии где то 4 месяца. С начальником у нас не сложились рабочие отношение, так как манера его руководства это постоянный крик, моральный прессинг, диктатура и т.д.
    В плане роботы у него ко мне притензий не было, поскольку я выполняла полностью свою работу, + еще и я была обязана выполнять его работу, у меня был постоянный доступ к его почте, и мне нужно было делать всю его работу которая приходила на его почту также. Именно по этому уволился предыдущий работник, так как был не согласен выполнять не свою работу, + еще терпеть эти постоянные крики.
    Вчера вечером, я отказалась сделать одно из его поручений, так как посчитала это уже через чур, тем более что его поручение было связаное с тем кому и сколько насчитывать бонусов, а нести отвественость за то сколько кому будет насчитано заплаты я не хотела, и к этому никакого отношения я не имею
    Сегодня утром он мне сказал, что если такое еще раз повториться то он меня уволит по статье. Я сразу же пошла написала заявление по собственному желанию (с отработкой 14 дней), он его не принял, сказал во первых я буду работать сколько времени сколько ему будет нужно для того что бы найти другого человека (с предыдущим работником это было 3 месяца), и во вторых он меня уволит по статье.
    На сколько я знаю трудовой кодекс то он не с может меня уволить по статье из за того что для этого нужны доказательства, предупреждения доганы и т.д.
    Но как мне теперь уволиться? Насколько я знаю, есть такой способ, что бы отправить свое заявление рекомендательным письмом, и тогда заявление будут обязаны зареестрировать и подписать. Это правда. Уточните пожалуйста именно этот момент как все правильно зделать и сможет ли он меня уволить по статье. Спасибо.

    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • ІМПРЕСІОНІЗМ >>
  • Найкращі серіали, ... >>
  • До якої конфесії В... >>
  • Internet – забави ... >>
  • Поетична "ПИС... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net