Пятниця, 26.04.2024, 20:16
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
  • Кобеляцька міська рада
  • Місто Кобеляки
  • Історія міста
  • Розклад руху автобусів Кобеляк
  • Телефони міста (частина 1)
  • Телефони міста (частина 2)
  • Хто на сайті
    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Наші користувачі
    Всього: 3484
    Нових сьогодні: 0
    Нових учора: 0
    Нових за тиждень: 0
    Нових за місяць: 1
    Із них:
    Новачків: 1109
    Продвинутих: 2363
    Журналістів: 5
    Модераторів: 3
    Адмінів: 4
    Із них:
    Чоловіків: 2732
    Жінок: 752
    Наш сайт
    Новини: 16229
    Файли: 8769
    Цікавинки: 3279
    Картинки: 1814
    Анекдоти: 922
    Оголошення: 91
    Тести: 75
    Коментарі: 5562
    Форум: 555/31819
    Новини Полтавщини
    Зв'язок з адміном
    Написати листа адміністратору сайта

    Всі статті » Порада спеціаліста » Здоров'я [ ]

    Категорії каталога
    Юридична консультація [34]
    Дитячий майданчик [14]
    Здоров'я [106]
    Підказка від Єви [14]
    Хочемо бути гарними і завжди молодо виглядати... Всі хочуть, але не всі знають як це зробити
    Білосніжна посмішка
    В наш час практично неможливо знайти людину, яка б не мала проблем із здоров’ям зубів. У нашій країні ця проблема особливо актуальна. Адже за статистикою, стан здоров’я ротової порожнини українців набагато гірший ніж європейців, до того ж більшість населення України не чистить зуби так, як це радять робити стоматологи. За даними Асоціації стоматологів України захворюваність карієсом у дорослих становить 92%, захворюваність ясен – 93%. Дослідженнями доведено, що інтенсивність карієсу та захворювання пародонту залежить від стану гігієни ротової порожнини. Чим він гірший, тим більше умов для псування зубів.
    Збільшення в щоденному раціоні продуктів та напоїв, що містять цукор призвело до різкого зростання хвороб зубів. Скільки б людина не лікувала зуби, якщо вона не виконує правила по догляду за зубами, всі матеріальні витрати будуть марними. Підраховано, що вартість профілактичних методів в15-20 разів дешевше за вже виниклі стоматологічні захворювання. Тому економити на лікуванні можна, витрачаючи гроші на профілактику. Сліпуче білі зуби вважаються у більшості народів кращою прикрасою. Гігієна порожнини рота - це найважливіший чинник і показник загальної культури. При недостатньому догляді за порожниною рота виникає неприємний запах з рота. Мікроби порожнини рота при розмові, кашлі можуть передаватись іншій людині. Джерелом мікроорганізмів і причиною багатьох захворювань є також хворі зруйновані зуби.
    Загальнодоступним і достатньо надійним засобом профілактики стоматологічних захворювань є раціональна гігієна порожнини рота. Харчування переробленою їжею, бідною натуральними продуктами погіршує умови для самоочищення порожнини рота. Подібне харчування не стимулює інтенсивного жування, тим самим не забезпечує достатнього навантаження на зуби та ясна. У цих умовах особливо важлива раціональна гігієна порожнини рота, щоб запобігти утворенню зубного нальоту і каменів. В основному зубний наліт збирається в зонах затримки харчових залишків. Якщо не прибирати зубний наліт щодня, то він буде сприяти мікробній агресії проти ясен та емалі зубів. У глибоких відкладеннях нальоту, прилеглого до емалі зуба, відбувається утворення зубної бляшки, яка щільно зростається з емаллю, під якою розвивається карієс. Зубна бляшка не може бути видалена без допомоги стоматолога. Її видаляють шляхом шліфовки та поліровки поверхні зуба.
    Накопичення продуктів розпаду і мікробів в порожнині рота негативно позначається на діяльності всього організму, посилюючи перебіг наявних захворювань, алергічних станів, викликаючи погане самопочуття. Використовувати для чищення зубів однієї лише зубної щітки не дозволяє добитися хорошого очищення від зубного нальоту бічних поверхонь зубів і міжзубних проміжків. Необхідно використовувати зубні нитки-флоси та зубочистки. Застосовують вощену і невощену зубну нитку, круглу та плоску. Не залежно від цього при правильному використанні ефективність очищення однакова. Проте плоска вощена нитка зручніша, оскільки вона легше проходить крізь контактні пункти, не рветься і охоплює значну поверхню зуба. Іншим допоміжним засобом гігієни порожнини рота є зубочистки. Особливо ефективно їх використання, коли між зубами є проміжки, якщо зуби розташовані щільно, то можливості використання зубочисток обмежені ясенною борозною.
    Гігієна порожнини рота з використанням зубної щітки та пасти є частиною загальної гігієни людини. Хорошу гігієну порожнини рота можна підтримувати лише при ретельному дотриманні правил чищення зубів. Оптимальним є чищення зубів 2 рази на день: вранці до сніданку і на ніч. Встановлено, що на хороше механічне чищення всіх сторін кожного зуба йде З хв. Очищення міжзубних проміжків і полоскання займуть ще 5-7хв. Чистити зуби потрібно перед дзеркалом, контролюючи ступінь їх очищення. Спинку язика також треба ретельно вичищати.
    Всі думають, що якщо зуби не болять, то ходити до стоматолога не обов’язково. Насправді це не так, адже виявити перші ознаки захворювання може тільки фахівець. На ранніх стадіях лікування проходить ефективно і в найкоротші строки. Ми легковажно ставимося до стану своїх зубів, але поганий їх стан приводить до всіляких захворювань внутрішніх органів: нирок, печінки, шлунку. Багато з людей думають, що успадкований від батьків стан зубів відіграє основну роль. Насправді при профілактиці карієсу саме догляд відіграє головну роль. Потрібно пам'ятати, що рекламовані зубні пасти насправді можуть і не мати обіцяного ефекту. І відчуття свіжості не є доказом чистоти порожнини рота .Тому до вибору пасти треба підійти серйозно .Як свідчить практика елементарні рекомендації ми починаємо ретельніше виконувати, коли захворіли. У розвинутих країнах проблему карієсу на сьогоднішній день практично знято. Далася взнаки масована пропаганда здорового способу життя, реклама суперпаст, правильного догляду за зубами. Ніяких секретів у цьому не має. Головне дотримуватись основних правил. Правило перше – підібрати потрібну зубну щітку. Чомусь існує думка, ніби найкращою є щітка з натуральної щетини. Насправді ж навпаки. Завдяки пористій внутрішній структурі натуральна щетина перетворюється на вмістилище мікроорганізмів, замість користі вона може тільки нашкодити. Тому хорошою з точки стоматології вважається щітка з синтетичних волокон з нерівною у вигляді хвостиків поверхнею. Ці хвостики мають бути зрізані під кутом, лише в цьому випадку щітка забезпечить якісне очищення зубів. Робоча частина щітки повинна дорівнювати ширині трьох передніх зубів. Міняти щітку потрібно кожні три місяці, на кожну пору року вона має бути іншою.
    Правило друге – якісна зубна паста. Найкращий антикарієсний ефект дають пасти з фтором для тих місцевостей, де вміст його у воді менший ніж 1,2 мг. на літр, там де він вище норми краще застосовувати пасту з вмістом кальцію. Додатково елемент фтор можна отримати разом з продуктами харчування, найдоступнішою є звичайна петрушка та зелений чай, який треба вживати без цукру.
    Правило третє – правильне чищення зубів. Без цього найкраща щітка вкупі з суперпастою ефекту не дадуть. Чистити зуби треба після кожного прийому їжі, утримуючись від перекусі щонайменше 20-30 хв., задля всмоктування фтору емаллю. Правильна технологія чищення зубів полягає у виконанні близько 300 вертикальних, ніби підмітаючих рухів щіткою від ясенного до ріжучого краю зубів з обох боків. Міжзубні проміжки очищати з допомогою флосів, бо нерідко в цих місцях починається непомітне для ока псування зубів. Коли не почистите зуби після іжі, можна застосовувати антикарієсну жуйку. Головне очистити зуби від залишків їжі, нейтралізувати дію бактерій, щоб не утворювалась руйнівна молочна кислота. Саме це є основною причиною карієсу, а зовсім не любов до солодощів. Головне – вміти правильно піклуватися про свої зуби і бути здоровими.


    Лікар-стоматолог вищої категорії
    Світлана Богданова
    http://exo.at.ua
    Категорія: Здоров'я | Додав: Admin (17.07.2009)
    Переглядів: 1420 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Система Orphus


    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *:
    Форма входу
    Логін:
    Пароль:
    Пошук по сайту

    Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

    Корисне


    Опитування
    Останнє на форумі
  • БЕЗДЕПОЗИТНЫЕ БОНУ... >>
  • Наука и смысл жизн... >>
  • Статуси >>
  • Для Размышления на... >>
  • Яке пиво п'єте... >>
  • Випадкове фото з галереї
    Погода
    Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
    Курси валют
    Курсы валют на PROext
    Корисні посилання


    Статистика










                    

    Copyright EXO © 2024, created by KING © 2007 Всі права захищені.
    Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net