Середа, 19.01.2022, 16:43
Привіт Гість | RSS
 
Головна РеєстраціяВхід Головна сторінка      Вхід      Написати нам
Меню сайту
Наше місто
 • Кобеляцька міська рада
 • Місто Кобеляки
 • Історія міста
 • Розклад руху автобусів Кобеляк
 • Телефони міста (частина 1)
 • Телефони міста (частина 2)
 • Хто на сайті
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Наші користувачі
  Всього: 3456
  Нових сьогодні: 0
  Нових учора: 0
  Нових за тиждень: 0
  Нових за місяць: 3
  Із них:
  Новачків: 1081
  Продвинутих: 2363
  Журналістів: 5
  Модераторів: 3
  Адмінів: 4
  Із них:
  Чоловіків: 2709
  Жінок: 747
  Наш сайт
  Новини: 16229
  Файли: 8769
  Цікавинки: 3279
  Картинки: 1814
  Анекдоти: 922
  Оголошення: 91
  Тести: 75
  Коментарі: 5251
  Форум: 554/31738
  Новини Полтавщини
  Зв'язок з адміном
  Написати листа адміністратору сайта

  Всі статті » Справи життєві » Роздуми про життя [ ]

  Категорії каталога
  Роздуми про життя [35]
  Кримінал [5]
  Творчість [11]
  Літературна творчість
  Бізнес [5]
  Чому я хворію? (православне тлумачення)
  ХВОРОБА -
  ВІДВІДИНИ БОГА

  З духовної точки зору, хвороба — це порушення повноцінного зв’язку з Богом. Чим далі від Нього людина, тим більше вона підвладна темним силам, які хочуть повергнути людину в абсолютне небуття. Тому джерело хвороби — гріх. Духовне ставлення до хвороби — не “Чому я хворію?”, а “Для чого я хворію?”.
  Тут проходить поділ між віруючими і невіруючими людьми. Язичницьке уявлення свідчить про те, що якби ми знали так звані окультні закони природи, приховані від звичайних людей, це знання зробило б нас невразливими. Віруюча ж людина шукає причину хвороб не в порушенні роботи якихось органів або нестачі якихось речовин, а тільки у своїй зіпсованій гріхом душі.
  Святі отці вважають, що хвороба — це дорогоцінний час, коли людина переживає те, що в будь-якій іншій ситуації пережити неможливо. Адже коли людина здорова, з’являється ейфорія від уявної невразливості. „Хочу — зроблю, а хочу — не зроблю”.
  Але приходить недуга. Хочеться піти, і не можеш. Хочеться чашку води набрати, а сил піднятися немає. Врешті-решт, людина опиняється у повній залежності від інших. Подадуть чашку — пощастило, а не подадуть — так і лежатиме без неї. У такому стані гостро переживається як самотність, так і залежність від інших.
  Язичницький світогляд абсолютно не під-готовлює людину до хвороб, тому що шукає причини поза стосунками людини з Богом. Пропонуються вправи, таблетки, дієти. Одна концепція як панацея пропонує роздільне харчування, інша — невживання солі, третя — вегетаріанство. І частково все це спрацьовує. Але, головне — не зцілення, а терпіння хвороби, засвоєння духовних уроків, які вона дає. Саме тому святі отці завжди говорили, що хвороба — це відвідини Бога для упокорювання і для відвернення від гріхів, які стали її причиною. Вона дана для того, щоб перетворилися, змінилися стосунки людини з Богом, а значить, з навколишнім світом й іншими людьми. “Хвороби посилає нам Мудрий і Всеблагий Владика для нашої ж користі”, — говорив свт. Василій Великий. “Бог часто карає тіло хворобами для того, щоб від покарання низької частини вища отримала якесь лікування”, — повчав свт. Іоанн Златоуст.
  Язичницька свідомість у людині виявляється як віра в так званий “пристріт”, що нібито призводить до важких хвороб. Християнський світогляд у жодному випадку не може сприйняти такий погляд на хвороби. У чому механізм “пристріту”? Людина вважає себе невинною жертвою “нехороших людей”, які бажають їй зла. І тоді головне завдання — знайти “сильнішого”, який міг би це “зняти”. Найстрашніше, що людина, думаючи так, не змінює себе. їй лише необхідно знай-
  ти “чарівне” слово, чарівну воду, особливий відвар, який усе зробить сам.
  Православне ж розуміння виходить з того, що хвороба — результат неправильних дій, отже, закликає до внутрішніх змін. Йдеться про покаяння — головні духовні ліки. Усе наше життя, весь ланцюжок нескінченних гріхів призводять до того, що майже кожна людина сьогодні хворіє.
  Втім, це не означає пошук якогось конкретного гріха, через який у нас заболіла голова або живіт. “Хто може зміряти глибину, досліджувати шляхи Божих доль? Хто зважиться кожного хворого визнати осудженим і всяку хворобу — вивіскою винності?”, — запитував свт. Філарет Московський. “Не вважай, що будь-яка хвороба надходить на людей за гріхи”, — повчав прп. Марк Подвижник.

  ЛІКУВАТИСЯ ЧИ НІ?

  Усвідомлюючи духовну причину виникнення хвороби, можна прийти до хибного висновку про непотрібність у земному житті медицини і всього, що з нею пов’язано. Така думка не підтверджується ні Біблією, ні самим життям Церкви. При правильному ставленні до хвороби як засобу духовного переродження людини, лікуватися у земних лікарів можна і потрібно.
  На жаль, є люди, які говорять, що ніякі ліки та лікарі не потрібні, тому що є Бог. “Бог дав хворобу, Бог і забере”, — міркують вони. Цю позицію сильно критикував Микола Гоголь у “Ревізорі” на прикладі опікуна богоугодних закладів Земляники. Такий погляд демонструє повну байдужість і заперечення милосердя та любові до ближнього.
  У Біблії сказано: “Господь створив із землі зцілення, і розсудлива людина не буде зневажати їх” (Сир. 38, 4). Отже, в житті людини є місце лікуванню.
  Що ж до чудесних зцілень без застосування земних ліків, до них треба ставитися дуже обережно. Вимога чуда для себе говорить про те, що у людини не все гаразд на духовному рівні. Просто кажучи, це одна з ознак омани.
  БІЙТЕСЯ БУТИ ОБДУРЕНИМИ

  До якого ж лікаря звернутись? Адже сучасна медицина досить суперечлива. З одного боку, існує традиційна медицина, представники якої, перш ніж отримати почесне звання лікаря, десятки років навчаються, закінчують аспірантуру, займаються науковою роботою. З іншого — простори газетних смуг заполонили рекламні пропозиції послуг фахівців з так званої “нетрадиційної медицини”. Викликає глибокий сумнів не тільки наявність у цих “фахівців” будь-якої спеціальної освіти, сумнівне саме наукове обґрунтовування пропонованих ними методів. Не дивлячись на це, клієнтів у таких лікарів стає з кожним роком все більше.
  Що ж вибрати: сміливий підхід “нет-радиційників” або класичну медицину, яка не обіцяє чудес, але може якщо не вилікувати хворого, то хоча б полегшити його страждання?
  Виходячи зі свого багатовікового досвіду, Церква застерігає і щодо небезпеки впровадження під прикриттям “альтернативної медицини” окультно-магіч-ної практики, яка піддає волю та свідо-мість людей впливові демонічних сил.
  Кожна людина повинна мати право й реальну можливість не приймати тих методів впливу на свій організм, які суперечать її релігійним переконанням.

  ДУХОВНІ ЛІКИ

  І все-таки будь-який лікар — лише знаряддя в руках Божих: “від Вишнього — зцілення” (Сир. 38, 2). Тому, звертаючись по допомогу до лікаря, необхідно також використовувати всі засоби, які людині пропонує Церква. Водохресна вода, масло від святих мощей, Таїнство Соборування і, найголовніше, — Причастя, яке має стати першими ліками в духовній аптечці православного християнина. Вони, а разом з ними молитва про лікаря і благословення на застосування призначених ліків допоможуть у лікуванні тяжких недуг.
  Головним при будь-якій хворобі повинно бути усвідомлення того, що відбувається вона по волі Божій. При розумінні цього не буде страху перед лікарською помилкою, не буде смутку від неуспішного лікування з вини недбайливого або неосвіченого лікаря. “На все воля Твоя, Господи”, — з цими словами людина може перенести будь-яку скорботу і вийти з неї оновленою, зціленою не тільки тілом, але і душею, а значить, звільненою від своїх недуг.
  Святитель Григорій Двоєслов казав: “Болящі і немічні да пізнають, наскільки благотворні для спасіння душ тілесні страждання, які приводять її в самосвідомість і пробуджують від усипляння”. А святитель Іоанн Златоуст вважав, що той, “хто навчився дякувати Богові за свої хвороби, недалекий від святості”.

  Категорія: Роздуми про життя | Додав: Admin (25.01.2008)
  Переглядів: 777 | Рейтинг: 0.0/0 |
  Система Orphus


  Всього коментарів: 0
  Ім`я *:
  Email *:
  Код *:
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:
  Пошук по сайту

  Рекомендуємо вам проводити пошук українською та російською мовами

  Корисне


  Опитування
  Останнє на форумі
 • Наука и смысл жизн... >>
 • Найкращі серіали, ... >>
 • Наш рідний імуніте... >>
 • Яку пісню(виконавц... >>
 • Хто слуха яку музи... >>
 • Випадкове фото з галереї
  Погода
  Погода в Полтаве, Кобеляках, Новых Санжарах, Комсомольске, Кременчуге, Решетиловке, Козельщине
  Курси валют
  Курсы валют на PROext
  Корисні посилання


  Статистика


                  

  Copyright EXO © 2022, created by KING © 2007 Всі права захищені.
  Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. У разі передруку матеріалів посилання на exo.at.ua обов'язкове. З питань співпраці пишіть на e-mail: Exo-site[а]bigmir.net